Altılı Masa Ortak Mütabakat Toplantısı . 2500 Madde Tam Metin

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti liderlerlerinden oluşan 6’lı masa(Millet İttifakı) uzun süredir üzerinde çalışılan ‘Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni kamuoyuyla paylaştı. Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşen açıklama toplantısında ortak cumhurbaşkanı adayının ve kurulacak yeni hükümetin vaatlerini kapsayan seçim beyannamesi deklare edildi.

Günün erken saatlerinden itibaren Altılı Masa bileşenlerine mensup çok sayıda partili ve siyasetçi, sivil toplum ve meslek örgütü temsilcisi, akademisyen ve gözlemci, basın mensubu ve köşe yazarı salonda yer aldı. Eğitimden, sağlığa, yargıdan dış politikaya 2 bin beş yüz vaadin yer aldığı Mutabakat Metni, tüm partilerin Genel Başkan Yardımcıları tarafından çeşitli başlıklar halinde kamuoyuna duyuruldu.

Millet İttifakı'nın 'Ortak Politikalar Mutabakat Metni'nin kamuoyuna açıklandığı toplantıya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal birlikte geldi.

244 Sayfalık Mutabakat Metni açıklama toplantısında kamu yönetiminden adalete, tarımdan turizme, sağlıktan sanayiye kadar yapılacak reformlara sinevizyon gösterimi de yapıldı. Bu değişim vaatlerinin açıklandığı gösterim sırasında salondaki izleyiciler yer yer yoğun alkış temposuyla mutabakata desteklerini açıkça ortaya koydular.

Bir çok televizyon ve internet kanalı tarafından canlı olarak da yayınlanan yoğun katılımlı toplantı, 2500 maddelik mutabakat metninin okunması ardından Altılı Masa Genel Başkanlarının sahnede birlikte görüntü vermesiyle birlikte sona erdi.

 Altılı Masa Ortak Politikalar Mutabakat Metni

kopyala yapıştır..file:///C:/Users/Pc/Documents/mutabakatname-altili-masa-uhQH.pdf

30-01-2023/ GELECEK PARTİSİ