"Babam Tahsin Bozoğlu ,Susurluk ve Biz " Kitabı Çıktı

Ayşen Bozoğlu Kunt  babasının hayatından kesitleri ve anılarını içeren "BABAM TAHSIN BOZOĞLU,SUSURLUK VE BİZ" adlı  kitabı çıktı.  

Susurluk İlçesinde  1989 – 1994 yıllarında SHP’den, 2009 ile 2014 yıllarında ise CHP’den aday olarak belediye başkanı olarak seçilen Tahsin Bozoğlu, her iki döneminde de uyguladığı sıradışı hizmet  anlayışıyla,  partili partisiz herkesin sevgisini kazanmış alışılagelmiş belediye başkanlığından farklı olarak ,protokole önem vermeyen duruşuyla,  katılımcı sosyal hizmet çalışmaları ile örnek halkçı  bir başkan modeli oluşturmuştu.  Bozoğlu 22 Mayıs 2015 tarihinde ani gelişen tansiyon ve beyin kanaması nedeniyle kurtarılamayarak vefat etmişti. 

Kitap ile ilgili düşüncelerine dile getiren  Kunt “Uzun zamandır heyecanla beklediğim babamla ilgili kitabım sonunda basıldı ve satışa çıktı.  Babamın eserlerinin, sadece insanların konuşmalarında ve hatıralarında kalması, kaçınılmaz olarak da zamanla unutulacak olması içimi bir türlü rahat ettirmedi. Tüm bunların yer aldığı elle tutulabilir ve unutulmaya direnebilecek bir hatıranın kalmasını istedim.  Babam da bir zamanlar hayatını anlatan bir kitap yazmayı düşünüyordu ve bazı anılarını anlattığı notlar da almış. Babamın notlarını okurken ve temize geçirirken, o yanımdaymış, yazdıklarını kendi diliyle anlatıyormuş gibi hissettim. Eminim onu özleyen çok fazla insan var ve onların da bunları okumaya hakkı olduğunu, bu notların bir çekmecede atılıp kalmamaları gerektiğini düşündüm.  Elimde, kalbimde, ulaşabildiğim kaynaklarda onunla ilgili ne varsa toplayıp derlemeye çalıştım. Umarım tüm kalbimi vererek derlediğim bu kitap babama, bize ve bizi tanımasa bile emeğe, hayatın güzelliklerine değer veren insanların da kalbine ulaşır.   Babamın deyişiyle; kafa, bilek ve yüreğin kazanacağı günlerin ve artık lütfen bugünlerin önümüzdeki sene gelmesi dileğiyle”  açıklamasında bulundu. 

Ayşen Bozoğlu Kunt,'un  kitabın Kitapyurdu ve Kitapsepeti gibi sitelerde satışa çıktığını belirtti.

13-10-2022/KAYNAK :SUSURLUK HABER