Balıkesir 'de Ak Partili Basın Danışmanları da Başarısız Oldu

Osman Yurdusev Haberi

BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR,6 EYLÜL VE KARESİ BELEDİYESİNİN İLİMİZ VE İLÇELERİNDEN  BASIN DANIŞMANI DİYE İŞE ALDIĞI GAZETECİLER İŞTEN KOVULUNCA Haber Olarak NELER YAZACAKLAR ACABA !

  Tıpkı Mendil gibi, Pecete gibi Kullanıp Atılacak olan Gazeterin Pazartesiden itibaren işten çıkartılacakları ÖNE SÜRÜLÜYOR.

Belediye Seçimlerinden sonra Balıkesir genelinde merkez ve ilçelerinde yandaş veya muhalefet ayrımı yapılmadan potansiyeli olduğu zannıyla  Ak Partili belediyelere basın danışmanı yapılan gazeteciler   Balıkesir Ak Partiye oy artışı sağlayamadığı gibi büyük oy kaybettirmesi üzerine basın danışmanı yapılan gazetecilerin geleceğinin ne olacağı Bandırma kamuoyunda da merak konusu oldu.

Bilindiği gibi belediye seçimlerinden sonra işe alınan gazetecilerin hepsi Yerel veya Ulusal Basında Çalışırken TORPİLLERLE İMTİHANSIZ işe alınmışlardı .Balıkesirden Yılmaz Uzun, Ramazan Demir, Tarık Sürmelioğlu, Ümit Ulus, Aziz Han, Rahmi Göçer ,Engin Arıcan Büyükşehir Belediyesinde ile alınırken 2500 TL. maaş aldıkları öne sürülmekteydi. Karesi Belediyesinde Sevil Bıçakcı , Mehmer Örs’le birlikte en az 5 Gazeteci, Altı Eylül Belediyesinde ise Zita Çakır, İsmail Koca, Ertan İnal, Umut Sözen,Gülçin Yurdakul ve En  az 4 Gazeteci İmtihansız İşe Alınmışlardı.

 PAZARTESİ GÜNÜ EN AZ 20 GAZETECİ BELEDİYELERDEN İŞTEN ATILACAKMI !

Özellikle seçimler öncesi yapılan yayınlarda adeta parti bröşürü gibi çıkarak halkın tarafsız haber alma özgürlüğünü kısıtlayan gazete ve gazetecilere karşı vatandaşlardan tepkiler büyüyor. Özellikle seçim öncesi günlerde adeta reklam broşürü gibi çıkan gazetelere tepkiler büyürken  Balıkesir Basınının yıllardan beri bu kadar taraflı olmasına şaşırdıklarını açıklayan eski gazetecilerden Macit ARDA " Sanıyorum Pazartesi Günü bunlar Kullanılıp  görevlerinin tamamlamalarıyla birlikte benim düşünceme göre işten Atılabilir ," diye konuştu.

 

BALIKESİRTÜRKTELEVİZYONU .COM.OSMAN YURDUSEV  HABERİ - BANDIRMA GERÇEK