Balıkesir Sanayi Odası’na bağlı 14 Şirket İkinci Büyük 500 Listesinde

 

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" listesinde Balıkesirli 14 şirket yer aldı.
 

 

Balıkesir Sanayi Odası (BSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, yaptığı açıklamada, her yıl açıklanan "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2015 Yılı Raporu"nda Balıkesir'den 14 firmanın yer aldığını söyledi.

Bu başarıyı yakalayan tüm firma ve çalışanlarını kutlayan Uğur, şöyle konuştu: 

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, "Bölgemizde yaşanan ekonomik ve siyasi sıkıntılara rağmen geçen sene 12 üyemizin bulunduğu listede üye sayımızın 14 firmaya yükselmesi ülkemizdeki istikrar ve güven ortamının önemini daha iyi anlamamızı sağlamıştır. Bu başarıyı yakalayan tüm firmalarımızı ve firmalarımızın başarısında pay sahibi tüm çalışanlarını kutlar, önümüzdeki yıllarda da başarılarının devamını dilerim. Hükümetimizin belirlediği 2023 vizyonu ve cumhuriyet tarihimizde milletimize çizilen muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakanımızın, maliye bakanımızın ekonomik düzenlemelere ilişkin son açıklamaları bizleri cesaretlendirmiştir. Devletimizin memurundan, sanayicisine, işçisinden, emeklisine, öğrencisinden, yatırımcısına hiçbir kesimi dışarıda bırakmadan birlikte büyüme, birlikte gelişme yönünde gerçekleştirdiği düzenlemeleri memnuniyetle takip ediyoruz. İnanıyoruz ki 2023 hedeflerimiz doğrultusunda üretim miktarını ve çeşitliliğini arttıran, üretim teknolojisini geliştiren, eğitimli personel sayısını ve mevcut personelinin kalitesini geliştiren Türkiye yolunda birlikte yürüyeceğiz" dedi.

'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu' listesindeki Balıkesir Sanayi Odası üyeleri arasında şu firmalar yer aldı: 

Mar Tüketim Maddeleri İhr. İth. San. ve Tic. A.Ş., Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., A.B Gıda San. ve Tic. A.Ş., Tellioğlu Yem-Gıda Entegre Tesisleri San. ve Tic. A.Ş., Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş., Camiş Madencilik A.Ş., Tukaş Gıda San. ve Tic. A.Ş., Sarıbekir Ambalaj San. ve Tic. A.Ş., Alimar Makina San. ve Tic. A.Ş., Özler Plastik San. ve Tic. A.Ş.,Ayhan Sezer Yağ ve Gıda Endüstrisi Ticaret Ltd. Şti., Gesbey Enerji Türbini Kule Üretim San. ve Tic. A.Ş, Balıkesir Yem San. ve Tic. A.Ş, Bandırma Has Un Fabrikası Ltd. Şti.