Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı "Basın Milletimizin Ortak Sesidir"

 

Balıkesir Valisi  Ersin Yazıcı, Bandırma Gazeteciler Cemiyetini (BGC) ziyaretİinde Basın'ın aynı zamanda birkamu görevi olduğunu ifade etti.

Bandırma'da Vali Yazıcı'yı Cemiyet Başkanı Kaan Bingül ve Yönetimi karşıladı. Başkan Bingül, Vali Yazıcı'ya ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek, kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Vali Yazıcı, Cemiyet faaliyetleri ve önümüzdeki dönemde planlanan projeler hakkında Başkan Bingül'den bilgiler aldı. 

Vali Yazıcı, gazetecilerle yerel ve genel konularda karşılıklı değerlendirmelerde bulundu.

Balıkesir'de devam eden yatırım ve hizmetler hakkında bilgi veren Vali Yazıcı, ilimizin gelişmesinde Kamu Kurumları kadar, Sivil Toplum Kuruluşları ve Basın Kuruluşlarına da görev düştüğünün altını çizdi.

Balıkesir'in tarım, sanayi ve turizm kenti olması sebebi ile çok dikkat çeken bir il olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, Balıkesir'in tanıtılmasında basın mensuplarına büyük görev düştüğünü belirtti.

Mesleğin önemine dikkat çeken Vali Yazıcı, "Gazetecilik zevkli meslek. Aynı zamanda bir kamu görevidir. Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır. Ülkemizin ve ilimizin geleceği için üzerimize düşen görevler var. En büyük görevlerden birisi de toplumu doğru bilgilendirme adına basın mensuplarına düşüyor. Bu doğrultuda tüm basın mensuplarına başarılar diliyorum." dedi.

Bandırma Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kaan Bingül de gösterdiği nezaket ve verdiği destekten ötürü Vali Ersin Yazıcı'ya Bandırmalı gazeteciler adına şükranlarını sundu.

BANDIRMA GERÇEK -