Balıkesir'de Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

BALIKESİR’DE CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

Balıkesir il merkezi ve ilçelerde Cumhuriyetin 99. Yıl etkinlikleri büyük bir coşku içerisinde gerçekleştiriliyor. Düzenlenen turnuva, yarışma ve şenliklerle sporcular Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşıyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yüzme Şenliği kapsamında 7-8-9-10-11-12 yaş ve 13+ yaş 3.Vize müsabakaları Balıkesir Olimpik Yüzme Havuzunda yapıldı. Yüzme Şenliği açılış töreninde Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, yaptığı konuşmasının ardından sporculara başarılar diledi. “Spor Tırmanış Yarışması” Balıkesir ve çeşitli illerden sporcuların katılımı ile İsmail Akçay Atletizm Pisti Tırmanma duvarında yapıldı. Karesi Şehit Turgut Solak Spor Salonunda gerçekleştirilen “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Salon Oryantiring Yarışması” nda sporcular kıyasıya mücadele etti.  Kuva-yi Milliye Spor Komleksinde ise Balıkesir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kros Yarışması’nda sporcular Cumhuriyet coşkusuyla koştular.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlenen Mini Voleybol Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle 24-29 Ekim tarihleri arasında 10 Burda AVM Basketbol sahasında 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası düzenlendi. Ayrıca Altıeylül İlçesi Balıklı mahallesinde “Cumhuriyet Kupası Kros Yarışması”nda dereceye giren sporcuların ödülleri Protokol tarafından takdim edildi.

İlçelerde Cumhuriyet Bayramı Heyecanı

Cumhuriyetin 99. Yılında bayram coşkusu Balıkesir’in ilçelerinde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle yaşanıyor. Burhaniye’de Okullar arası Satranç Turnuvası ve ardından Liseler Arası, Veteran kategorilerinde Cumhuriyet Koşusu, sporcuların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Dereceye giren sporcuların ödülleri İlçe Protokolü tarafından takdim edildi. Ayvalık’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen Masa Tenisi Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu. Kızlar ve Erkekler Kros yarışmaları kıran kırana geçti. Erdek Cumhuriyet Bayramı Koşusu Erdek Kaymakamı A. Atakan Atasoy'un katılımıyla yapıldı. Gönen’de düzenlenen Masa Tenisi ve Karate Turnuvası sporcuların yoğun katılımıyla tamamlandı.  Dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi.

GSB Balıkesir yurtlarında yurt öğrencileri tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99'uncu yılı kapsamında gerçekleştirilen Balıkesir Kız Yurdu’nda resim sergisi, Ayvalık Yurdu’nda Penaltı Turnuvası gibi çeşitli etkinliklerle Cumhuriyet Coşkusu yaşandı.

Etkinliklerde gençleri ve sporcuları yalnız bırakmayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, turnuvalara yoğun katılım sağlayan sporcuları tebrik ederek emeği geçenlere teşekkür etti. Cumhuriyet coşkusunu birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla hep birlikte yaşadıklarını belirten İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, tüm vatandaşların ve spor camiasının Cumhuriyet Bayramını kutladı.

_____________
ELİF HİCRET YALMAN

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

28-10-2022