Bandırma Evleniyor.

Yaz geldi düğün sezonu hızlı açıldı

Yazın gelmesiyle birlikte düğün sezonu da hareketlendi. Bandırma sokaklarında özellikle hafta sonları her an düğün konvoyları renkli görüntüler yaratıyor. Dünya evine girecek olan çiftlerin ve  erkekliğe ilk adımı atacak çocuklarımızın geleneksel sevinç ve heyecanı bu aylarda Bandırma sokaklara taşarak ilginç görüntüler üretiyor..
Yaz mevsimiyle birlikte  Bandırma sokaklarında hareketlilik had safhaya çıkarken yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle düğün nişan törenlerinde yoğunluk hissediliyor neredeyse tüm salonlarda boş yer bulmak olnaksız hale gelmiş durumda.

Okulların kapanmasıyla birlikte başlayan tatil sürecine paralel olarak  sıcakların bastırmasıyla geçiş noktası olan Bandırma'da hissedilir derecede yerli turist geçişi izleniyor. Geleneksel olarak düğün sezonunun açılmış olması  sokaklarda  fayton hizmetleri ve benzeri farklı görüntüler ortaya çıkarıyor. Bandırma sokaklarında özellikle hafta sonları evlenen çiftlerin, sünnet olan çocukların konvoylarıyla her an karşılaşabiliyorsunuz. Bu hareketlilik Bandırma çarşı esnafının da biraz olsun yüzünün gülmesine neden oldu. Yaklaşan Ramazan Ayı ile birlikte hareketliliğin daha da artması beklenirken Bandırma Belediyesi geleneksel Ramazan gece eğlencelerine bu yılda iddialı hazırlandı. İddialı renkli programlarla  bu yılda Ramazan geceleri sahura kadar sürecek etkinlikler  Cumhuriyet Meydanında halkın beğenisine sunulacak..