Bandırmalı Şoförler Osman Çapar'la Devam Dedi

Osman Çapar Yeniden Başkan seçildi.
Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın Olağan Genel Kurulu yapıldı. Divan Başkanlığını Balıkesir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem’in yaptığı genel kurulda  Başkan adayı Ali Acar, Osman Çapar ve İbrahim Başçı’nın listeleri yarıştı. Seçimleri genel kurula katılan 718  üyeden  405’inin  oyunu alan Osman Çapar üyelerden güvenoyu alarak yeniden başkan  seçildi. Yoğun katılım ve ilgi gösterilen genel kurula Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP İlçe Başkanı Selim Panç, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, oda başkanları ve sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

Genel Kurulda yaptığı konuşmasında yeni dönemde yapacaklarına değinen Başkan Osman Çapar “Gelecek dönemdeki hedeflerimiz arasında il içi engeli kaldırdığımız ikamatp şartının 5 yıl olan iller arası engelinin de kaldırmak yada en aza indirmek için çalışacağız. Nakliyeci esnafımız için K yetki belgesinin tahdit kapsamına alınması, sınırlandırılması ve nakliye araç sayılarının kontrol altına alınması, K yetki belgesinin de diğer ticari araçlar gibi  alınır, satılır  devir edilebilir bir hale getirilmesi, yani küçük esnafımızın korunması için çalışmalar yapacağız”dedi.

Esnafın iş yoğunluğu içinde hazırlamakta zorlandığı ve zamanını alan UKOME ile ilgili istenen belgelerin azaltılması ve işlemlerinin kolaylaştırılması için çalıştıklarına dikkat çeken Çapar “ Önümüzdeki dönemde bu işlerin online hale gelmesi ve çok daha rahat bir şekilde hazırlanması için çalışacağız. Devir temlik ve belge ücretlerinin en alt seviyelere indirilmesi için çalışacağız. Kurtarıcı ve ambulans hizmetlerimizi şehir içi ücretsiz olarak veriyoruz. Şehir dışına çıkacak üyemizde sadece yakıt masraflarını alacağız”ifadesini kullandı.

30-01-2022