Bandırmaspor Basın Toplantısı -Video-

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Hasan Çakmak Tüm Bandırmalılardan Destek İstedi

TFF 2'nci Lig Beyaz Grup takımlarından Bandırmaspor, Sakarya'da oynanıp 1-1 sonuçlanan Play-Off çeyrek final ilk maçını yöneten hakemleri Türkiye Futbol Federasyonu'na şikayet ederken Sakaryaspor cephesinde alınan beraberlikten sonra kulüp yönetiminden iki kişi istifa etti. Basın Sözcüsü ve Başkan Yardımcısının istifasının ardından başka istifalarında geleceği iddia edildi. Bandırmaspor Yönetimi 1-1 lik avantajlı skora rağmen Sakarya Atatürk stadında oynanan müsabakada orta hakem BülentBirincioğlu'nun hakemliğe yakışmayacak bir yönetim göstererek ev sahibitakım lehine pek çok olaya göz yumarak Bandırmaspor'u mağdur ettiğini iddia etti.
Basın toplantısında gazetecilerle buluşan Bandırmaspor Kulüp Başkanı Hasan Çakmak ,AsBaşkan Bilgen Süngü ve Basın Sözcüsü Erol Rüzgar öncelikle hakeme veryansın ederken  tüm Bandırmalıları takımlarına destek vermeye davet etti.

Bandırmaspor Kulübü Basın Sözcüsü Erol Rüzgar, " Maçı yöneten Bülent Birincioğlu  rakip takım oyuncuları için mutlaka kullanması gereken kırmızı kartlarına başvurmadı, rakip takım aleyhine vermesi gereken ince faulleri es geçtiği gibi ev sahibi takım lehine verdiği penaltının gülünç olduğunu herkes gördü  ancak maç, sahada kazanılır. Karakterli oyunculardan kurulan takımımız, bu olumsuz koşullara rağmen çok iyi mücadele etti. Kendilerini yürekten kutluyorum. Bizim, federasyonda en küçük bir lobimiz yok. Gücümüzü Bandırmaspor'dan alıyoruz. Önümüzde 2-3 maçımız kaldı. Şampiyon olacağımıza inanıyorum" dedi.
Bandırmaspor Kulübü Asbaşkanı Bilgen Süngü " Sakarya'nın bunlara ihtiyacı yok, Federasyondan adaletli idare istiyoruz diye müracaat ettik, Maçtan 5 dakika öncesine kadar Sakaryaspor amigolarının saha içinde düzmece kartlarla bulunması yönetmeliklere aykırı olmasına rağmen nasılgöz yumdular, Arkadaşlar bizim  arkamızda ne hakem ne federasyon ne Şnsallar Yılmazlar var sadece Dursun Mirza ve Bandırma şehri var.  Maç boyunca sahaya, oyuncularımıza yüzlerce çakmak, gazoz şişesi atıldığı halde hakem, uyarıcı hiçbir anons yaptırmadı. Aleyhimize saçma sapan bir penaltı verdi. Pozisyonlar sırasında oyuncularımıza vuran, hatta kafa atan rakip takımın en az üç futbolcusu kırmızı kart görmeliydi. Böyle basiretsiz bir hakem görmedik. Şimdi merak ediyorum, bakalım, Sakaryaspor'a ne ceza verilecek?. Bandırmalılardan daha fazla destek istiyoruz " diye konuştu.

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Hasan Çakmak " Hakkaten büyük maddi sıkıntı içindeyiz buna rağmen topçu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz, büyük bir sorumluluk duygusu içinde ve özveriyle mücadele ediyorlar,Bu kulüp hepimizin, tüm Bandırma'nın takımı. Herkesin kulübe maddi-manevi destek vermesi gerekir. Bu arada Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin de Bandırmaspor'a maddi desteğini bekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi, Balıkesirspor'a verdiği maddi desteğin yarısını bize verse kulübümüzün hiçbir borcu kalmaz, Küçük bir miktarda verilen desteğin devamını bekliyoruz. Bandırmalı iş adamlarının da takımlarına sahip çıkması lazım Bandırmaspor Bandırma'nın markasıdır." şeklinde konuştu.

BANDIRMA GERÇEK- SERHAT OZAR- video . Bandırmaspor Kulüp Sayfası