Bandırmaspor Basın Toplantısında Durum Değerlendirmesi

TFF 2.Liginde son müsabakanın son dakikasında atılan golle kümede kalmayı başaran Bandırmaspor'da yeni yönetim arayışları gündemde. Başkan Göksel Karlahan yaptığı Basın toplantısında kulübün son durumu ile ilgili bilgileri paylaştı.

2018-2019 futbol sezonunda görev yüklenerek başarılı performansıyla dikkatleri çeken  Bandırmaspor Kulüp Genel Koordinatörü Onur Göçmez’in görevinden ayrıldığı öğrenilirken Başkan Karlahan bugüne kadar kulübü vermiş olduğu desteklerden dolayı kendisine teşekkür etti.

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Göksel Karlahan kulüp binasında  düzenlediği basın toplantısında kulübün olağan genel kurulunun 30 Mayıs’ta yeterli çoğunluğun sağlanmaması halinde ise 21 Haziran 2019 tarihinde yapılacağını söyledi.  Bandırmaspor’un yöneticilerin kişisel katkılarıyla ayakta durabilmesinin çok zor olduğuna dikkat çeken Karlahan, 2018-2019 futbol sezonunda yönetim olarak ciddi kaynak sıkıntısı yaşadıklarını dile getirdi.
Bandırmaspor’un değişime ve ortak akla ihtiyacının bulunduğunu vurgulayan Karlahan “Aksi takdirde bir daha bu kadar stresli bir sezona dayanamam. Yerel yönetimlerin ve şehrin ileri gelenlerinin destek verdiği uzlaştığı bir Bandırmaspor kulüp yönetmi artık mutlak hale gelmiştir. İnanıyorum ki şehrin desteğini alan bir yönetim büyük başarılara imza atacaktır” dedi.
Bandırmaspor net borcu konusunda açıklama yapmayan Karlahan, kulüpten şahsi alacağının toplam 4 milyon TL olduğunu ve alacağına temlik koydurduğunu  söyledi. 4 milyon TL alacağına karşılık Bandırmaspor’un gelirlerine temlik koydurduğunu açıklayan Karlahan, “Ben Bandırmaspor’un ayakta kalabilmesi için kendime ait gayri mülkleri sattım, dostlarımdan borç aldım. Elbette alacaklarıma karşılık koydurduğum temlikin tahsili konusunda gerekli işlemi başlatacağım. Temlikte 15 sıradayım. Bana sıra gelir mi, gelmez mi bilmiyorum” ifadesini kullandı.

Bandırmaspor Kulüp Sayfası videosu:https://www.youtube.com/watch?v=Lf6sH4vY3s4&list=UUBjUaEWIyoSCQEmz9xO7wzg&index=3

BANDIRMA GERÇEK - HABER MARMARA OLAY 06-05-2019