Bandırmaspor Başkanı Onur Göçmez'den Çarpıcı Açıklamalar

Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez ikinci devrenin ilk müsabakası öncesinde bugün yaptığı basın toplantısında kulüple ilgili bilgi paylaşımında bulundu ve gündemdeki konulara açıklık getirdi
Öncelikle kamp dönemi hakkında bilgi veren Göçmez, Antalya kampının verimli geçtiğini söyledi. Sakatlıkların geçtiğinin altını çizen Göçmez, "ikinci devrede maç maç bakacağız stratejik biçimde yolumuzu çizeceğiz, şampiyonluğu çok söz etmemek lazım," dedi.  "Takım olarak pazar günü iç saha maçı yapamıyoruz, zaten ışıklandırma yok bize, 'Bandırmaspor taraftarı maça gelmesin' diyorlar. Maç günü işadamlarından maç için izin istiyorum. Bandırmaspor taraftarının fair play çizgisinde desteğine çok ihtiyacımız var. Birden fazla cepheyle savaşacağız. ilk hedefimiz Tuzla maçını almak," dedi.

Bandırma tarihinde bir rekora imza attıklarını hatırlatan Göçmez, kombine sayısının 1500 e ulaştığını belirterek, "Bu sayının artacağını umuyorum. Takım oynamaz taraftar oynatır takımı. Bir tane daha olsun, Bandırmaspor taraftarına ihtiyacımız var," dedi.
Futbolcularla maç öncesi toplantısında tek başıma kalsam da bu mücadeleyi vereceğim dediğine değinen  Göçmez ; her maç bizim için özel dedi. TFF ve Süper ligde bir çok futbolcu bizimle olmak istiyor hedefimiz var çok zor bir döneme giriyoruz. Kenetlenmemiz lazım dedi.  Ben gecemi gündüzümü bu takım için veriyorum herkes verecek diyen Göçmez. Dembele ve Isaac ile zorluk çıkmadan ayrılık gerçekleştirildiğini söyledi. "Bundan sonra gelecek ve gidecek futbolcularla kriterimiz, herkesin öncelikle Bandırma'yı istemesidir," dedi.
Göçmez "Stat ve ışıklandırma ile ilgili olarak biz süper lige çıkarsak neden bizim takım bir başka yerde oynasın öncelikle ışıklandırmaya ihtiyacımız var. Otorite devlettir.  Devletimden öncelikle ışıklandırma istiyorum.  Gençlik Spor Bakanlığı ve İlçe Spor Müdürlüğünün dediklerini dikkate alacağız. Balıkesir Valimiz Hasan Şıldak da çok ciddi çalışmalar içinde bulunuyor. Diğer kişilerin dedikleri bizim için önem arz etmiyor,"

2015 yılından bu yana sürüncemede kalan 50 bin dolarlık senet sonucunda kulübe konulan işlemi kaldırdıklarını belirten Başkan Onur Göçmez, “ Bu sabah Zafer Timurodaman ile bir toplantı gerçekleştirdik. Kendisiyle ilk kez tanıştım. Çok naif bir insan. Konuyla ilgili muhatap bulamadığı için ve basında yanlış yönlendirmiş, sonuçta  konu sürüncemede kalmış. Kendisiyle üç taksit üzerinden anlaştık. Yüzde kırk indirimle TL üzerinden. Anlayışı için kendisine teşekkür ediyorum. Anlaşma sonucunda kulüp üzerindeki haczi de kaldırmış olduk. Göksel Karlahan döneminde, 50 bin dolarlık senet verilmiş. Ancak karar defterinde böyle bir şey yazmıyor. Alacak konusunda avukatla görüştük hallettik ve icra kalmadı. Olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Bandırmaspor Başkanı oluyorsan cebinde paran olacak. Mehmet Kılkışlı, 2013'te başkanlık döneminde verdiği 750 bin Türk Lirası parayı, 2020'de TL olarak almış, Başkanlık budur. Ben Bandırma'nın evladıyım, o yüzden hesap veriyorum. Benim de verdiğim parayı almamın ötesinde,  Bandırmaspor'un bana verdiğini milyonlar versen alamazsın. Çünkü  Bandırmaspor'u yaşatmamız lazım," dedi.

Bir soru üzerine şirketleşme konusuna girmeyeceğini söyleyen Göçmez, bu konuda kendisinin bu konuda bir çalışması olmadığını ifade eden Göçmez,  "Belki vakıf belki belediye başkanı vasıtasıyla bu konunun  ilerletilmesi lazım. Kanuna göre  ya sportif AŞ olacak ya da spor bakanlığına bağlı spor kulübü," dedi.

Basın mensuplarının transfer ile ilgili sorularını da yanıtlayan Bandırmaspor Kulüp Başkanı Onur Göçmez “ Ara transferde iki kanat oyuncusu aldık. Böylece kadro derinliği de sağlamış olduk. Bu iki transfer ile de ara transferi bitirdik," dedi. Kulübe haciz talebi üzerine yönetim kurulu üyesi Serdar Kuter'in istifa talebini işleme almadıklarını söyleyen Çömez, bir gazetecinin basın mensuplarının otoparktan ücretsiz faydalanma talebi üzerine de, "Belki indirimle ama ücretsiz olmaz," dedi ve alınan o para, rakı masalarına gitmiyor, şehrin takımına gidiyor. Çok zor zamandan geçiyoruz ve biz derneğiz .Bu takım sizin. Bandırma halkının Başkanlık makamı bir emanettir," açıklamasında bulundu.

20-01-2023 /SEDAT KUTBEK