Bandırmaspor Sırayı Belirledi

BANDIRMASPOR SIRAYI BELİRLEDİ

Erdem ÖZCAN

Başarılı bir maçtan sonra deplasmanda İstanbulspor ile 0-0 berabere kalan Bandırmaspor ligi 3. sırada bitirdi. Ligin iyi futbol oynayan iki takımı bu maçta da denk bir mücadele sergilediler. İki takım da sürekli hücumu düşünmesi maçın zevkli geçmesi yanında iki takımın da yüzde yüzlük gol posizyonlarında kalelerinde geçit vermeyen Bandırmaspor kalecisi Hüseyin ile İstanbulspor kalecisi Alperen kurtarışları maça renk kattı. Bir de penaltı kurtaran Bandırmaspor kalecisi Hüseyin gol pozisyonlarının çoğunu ayaklarıyla engellemesi sanki 4 eli var gibiydi.

Özellikle ikinci yarıda Bandırmaspor daha baskılı bir oyun sergiledi. Tehlikeli Bandırmaspor akınlarını kasti tekmelerle durdurmaya çalışan İstanbulspor oyuncularına sadece 1 sarı kart gösteren hakem, Süleyman’ın eline çarpan top için penaltı vermekte çok rahattı. 2 metreden çekilen şiddetli şuttan gelen toptan sakınmak için arkasını dönen Süleyman’ın eline çarpan top için penaltı kararı bana göre ağır bir karardı. Ellerini bağlayamayacağına göre sakınırken istem dışı ele çarpan top penaltı olmamalıydı.

Kény gördüğü sarı kart nedeniyle dışarı alınması yerinde bir karar idi. Kény play-off maçlarında takımı için çok gerekli bir oyuncu. Osmajic ve Landel’in bu maçta yer almaması play-off maçları için dinlenmeye alınmaları için ise yerinde bir karar… Bandırmaspor da tüm oyuncular yedekten girenler dahil hepsi görevlerini yaptı. Bu neticeyle Bandırmaspor ligi 3. sırada bitirirken İstanbulspor da 4. sırada bitirdi.

Play-off maçlarında her iki takıma da başarılar dilerim.

21-05-2022