Bandrolsüz Alkollu İçki Satışı Teşebbüslerine Sıkı Denetim

Alkol Satışı Yapan İş Yerlerine Denetimlerde 1030 bandrolsüz şişe alkollü içkiye el kondu.

Alkollü içkilere yapılan tüketim vergilerinin yüksekliğini avantaja çevirmek isteyen satıcıların bandrolsüz veya mükerrer kapüşon kullanmak  suretiyle haksız kazanç elde etme girişimlerine karşı Emniyet Birimleri amansız ve kararlı mücadelesini sürdürüyor.
Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri,Bandırma ve Edremit'te yapıaln eş zamanlı uygulamada  alkollü içecek satışı yapan 17 ayrı adrese eş zamanlı kontrol gerçekleştirdi.
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan uygulamada alkol satışı yapan iş yerleri ve bu iş yerlerine ait depolar denetlendi.
Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde alkollü ürün satışı yapan iş yerlerine yönelik yapılan eş zamanlı çalışma kapsamında ilimiz merkezi, Edremit ve Bandırma ilçelerinde toplamda 17 iş yerine yönelik yapılan aramalarda 
1030 şişe (1540 litre) kaçak alkollü ürün, 145 adet mükerrer kullanılmak üzere bulundurulan kapüşon ele geçirilmiş, 5 şüpheli hakkında "5607 SKM" suçundan adli işlem yapılmıştır.
Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada Toplumumuzun huzur, güven ve sağlığını tehdit eden suç ve suçlularla etkin mücadelemiz kesintisiz olarak devam edecektir.ifadesi kullanıldı.

BANDIRMA GERÇEK -13-07-2019 HABER MERKEZİ