Banvit BK Başkanı Özkan Kılıç : ‘’Daha Heyecan Verici bir Banvit…’’

 

Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç gazetecilere yaptığı açıklamada, Ekim’de başlayacak lig öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirtti.  Özkan Kılıç : ‘’2015 – 2016 sezonunun öncesinde başarıya ve şampiyonluğa aç oyuncularımızı kadromuza kattık. Bu sezon lig ve Avrupa’da önemli işler yapmak istiyoruz.’’ dedi.
 
İtalya ve Bandırma’da yaptıkları hazırlık maçlarında seyir zevki yüksek, tempolu bir oyunla başarılı sonuçlar aldıklarını belirten Özkan Kılıç sözlerine şu şekilde devam etti : ‘’ “2015-2016 sezonun öncesinde başarıya ve şampiyonluğa aç oyuncularımızı kadromuza kattık. Bu sezon lig ve Avrupa’da önemli işler yapmak istiyoruz. 25-27 Eylül tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek TÜBAD kupasında CSKA Moskova, Anadolu Efes ve Galatasaray ile karşılaşacağız. Lig öncesinde bizim için iyi bir prova olacak. 
 
Bu yıl hem ligde hem de Avrupa’da başarılı olmak istiyoruz. Eurocup’ta geçen yıl 64 takım arasında Avrupa 3.'üncüsü olduk. Bu yıl da Avrupa başarısı takımımızın olmazsa olmazıdır. Avrupa hedeflerimizin yanı sıra ligde de iyi işler yapma istiyoruz. İyi bir takım oluşturduk. Yönetim olarak takımımızı seyrederken heyecanlanıyoruz. Liglerin başlamasıyla birlikte taraflarımızdan bunu görecekler.” dedi.