Basri Ersan Kırbaş'tan 600 Evler Üst Geçit Polemiğine Yanıt " İftirayı Kınıyorum"

31 Mart yerel seçimlerine az bir zaman aralığı kalırken Bandırma'da özellikle İttifak adayları çalışmalarını gece ve gündüz olmak üzere aralıksız sürdürüyor.

Seçim yarışında sosyal medyada da son derece hızlı bir rekabet gözleniyor .Sosyal medya takipçilerine yönelik olarak zaman zaman  partili sempatizanların asılsız paylaşımlarla algı üretme çabalarında da yoğun artış gözleniyor. Son olarak Bandırma gündemine bir internet haber sitesince paylaşıldığı iddia edilen haberde yer alan 600 Evler köprüsüne seçim afişi asılırken üst geçidin  korkuluklarına zarar verildiği şeklinde paylaşılan haberin asılsız olduğu ortaya çıktı.

 Bandırma sosyal medya  gündeminde paylaşılan ve polemiklere  yol açan haberde yer aldığı şekliyle  üst geçidin korkuluklarına herhangi bir zararın söz konusu olmadığı  ve  iddia edilen kırılmaların uzun süreden beri var olduğu ortaya çıktı. Konu ile ilgili olarak gazetemize bilgi veren Millet İttifakı İYİ Parti Bandırma Belediye Meclisi Kontenjan adayı Basri Ersan Kırbaş  yaptığı açıklamada " Üst geçit  korkuluklarına afiş asılması esnasında zarar verdiğimize yönelik uydurulan haber asılsızdır ,beyhude algı yaratma çabasıdır ki köprü korkuluğunda ki hasar uzun süredir var olduğu kayıtlarda mevcuttur.. Büyükşehir Başkan adayımızın kentimize geldiği gün için vatandaşlarımıza duyuru için asılan afişin  bazı kardeşlerimize bu kadar rahatsızlık vermesi de anlamlıdır ve görüldüğü üzere  hiç bir şekilde kamu malına yönelik bir zarar verilmemiştir ,bizler vatanımızı milletimiziseven insanlarız  bu konulardaki hassasiyetimiz bellidir ancak bu şekilde yalan haber üreterek algı yaratarak  etik dışı polemik üretme çabasını kınıyorum asılsız karalamalar, saldırılar beyhudedir güneş balçıkla sıvanmaz " dedi.

BANDIRMA GERÇEK - 17-03-2019 MLEVENTOĞLU