Burak Uğur 'dan "Bandırma Tarım Platformunu” Kuralım Çağrısı

11. Tarım Paneli Bandırma Ticaret Borsası'nda gerçekleştirildi. Panelde konuşma yapan Tema Bandırma Temsilcisi Burak Uğur tarım paydaş ve  bileşenlerine “Bandırma Tarım Platformunun kurulması için çağrıda bulundu.
Burak Uğur'un konuşma metni:

Bandırma kentimiz ticareti ile sanayisi ile sosyal ve kültürel seviyesi ile birlikte aynı zamanda bölgenin en önemli tarım kenti pozisyonundadır. 

Mevcutta bulunan işlenebilir tarım arazisi ile, mevcut hayvan varlığıyla, balıkçılığıyla, fidancılığıyla bölge ve ülke tarım ekonomisine büyük katkılar sunmaktadır. 

Bandırma Rotary Kulübü olarak biz de “kendinden önce hizmet” mottomuz ile beraber bölgemizdeki tarıma katkı sunabilmek amacıyla 11 yıldır kesintisiz olarak kentimizde tarım panelleri düzenliyoruz. Bu tarım panelleri her yıl bölge üreticisinin ufkunu açacak, bölgede yeni dinamikleri ortaya çıkartacak, bölge üreticisinin sesini duyuracak bir görev edinmiştir.
 
Bugün ben buradan; tarımın en önemli dinamikleri bu salondayken, bir çağrıda bulunmak istiyorum; Bandırma bugün il olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Çok kısa bir süre içerisinde il olacağına inancımız sonsuz. Ancak hem il olma başarısını göstermek hem de tarım potansiyelimizi ortaya çıkarabilmek amacıyla bu salonda bulunan tüm tarım profesyonellerine bir çağrı yapıyorum.
Gelin hep birlikte Ticaret Borsamız, Ziraat Odamız, Trakya Birlik Yağlı Tohumlar Kooperatifimiz, Tarım Kredi Kooperatifimiz ve bölgede bulunan tüm tarım dinamiklerimizle beraber buyrun gelin; “Bandırma Tarım Platformunu” hayata geçirelim. Bu Tarım Platformu ile beraber bölgedeki tarım sorunlarına yönelelim,  bölgedeki tarımsal problemleri ortaya çıkartalım, bölgenin tarımsal büyümesine ortak akıl ile öncülük edelim.

Umuyorum bu çağrım değerli başkanlarımızdan, değerli yöneticilerimizden yankı bulur ve en kısa zamanda “Bandırma Tarım Platformu” öncülüğünde bölge tarımımızı bir adım öteye götürebiliriz.
Sözlerimi sonlandırırken bu güzel etkinliğin 11. Sinin yapılmasına vesile olan değerli paydaşlarımız Bandırma Ticaret Borsası, Bandırma Ziraat Odası, Trakya Birlik Bandırma yönetimi ve Bandırma Rotary kulübü aileme teşekkür ediyorum.

Bugün burada olan değerli hocalarımıza ve organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Güzel bir panel geçmesini ümid ederken herkese selam ve saygılarımı iletiyorum.

20-06-2023/ edit : MEHMET LEVENTOĞLU