CHP Balıkesir'de 74 Yıl Sonra Ahmet Akın'la Kazandı.

31 Mart Yerel Seçimleri'nde yüzde 50  den fazla oy alarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ahmet Akın, 1950 den sonra hiç seçim kazanamamış Balıkesir'de Atatürk'ün Milli mücadele ruhunu başlattığı  tarihi Zağnos Paşa Cami'nde sabah namazını eda ederek Şükür Duası yaptı.. 

CANLI İZLE . https://www.youtube.com/watch?v=FQQrX2vo2NQ

Sabahın erken saatlerinde yol arkadaşlarıyla birlikte  camiye gelen ve kendisini cami bahçesinde gören vatandaşlarla  selamlaşarak sabah namazını eda eden Akın,namazdan sonra şükür duasında bulundu.  " Balıkesirli tüm  aileme teşekkür ediyorum. İlk olarak çalışan kardeşlerime, belediyede çalışan arkadaşlarıma huzur içinde işlerine devam edeceklerini kendilerine anlatmak istiyorum. Sıkıntı korku olmasın. Onları rahatlatalım. Bir yola çıktık, yolumuza devam edelim. Hayır duamızı yaptık. Memleketimize mahcup olmayacağız" dedi.

Akın x mesajında duygularını paylaştı. "Sabah namazı sonrası Zağnos Mehmet Paşa'nın Türbe-i Şerifi'nde dua ederek güne başladım. Ben ve arkadaşlarım 2 Nisan 2029 sabahı için ilk toplantımızı az sonra yapacağız. Seçimler belediye başkanlarının karne günüdür. Bir sonraki seçim tahminen 1 Nisan 2029’da yapılacak. O gün tıpkı bugün gibi muzaffer ve dimdik durabilmek için halkımıza verdiğimiz sözleri tutmuş olmamız gerekiyor. Bu nedenle biz de hiç gecikmeden çalışmaya başlamış bulunuyoruz. Cenab-ı Allah utandırmasın. Hepinize bir kez daha sevgi ve minnetlerimi sunuyorum."

01-03-2024/ MLEVENTOĞLU