CHP İl Başkanı Serkan Sarı Mazbatasını Aldı ve Teşekkür Etti

Çok adaylı kongrede açık farkla CHP İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Serkan Sarı bugün mazbatasını aldı. Adliye çıkışında partili üyeleriyle coşkuyla karşılanan Sarı  tüm partililere teşekkür etti. Serkan  Sarı, ” Bundan sonraki hedefimiz CHP’nin yerelde genelde  iktidarıdır” dedi.  Sarı, CHP’nin  iktidar yürüyüşünün başladığını söyledi. 

CHP’nin 16 Şubat pazar günü yapılan 37’nci olağan genel kurulunda ikinci kez il başkanı seçilen Serkan Sarı bugün Balıkesir Adalet Sarayı’nda düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Sarı’nın mazbata törenine il yönetim kurulu üyeleri ile ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile kurultay delegeleri de katıldı.

CHP’nin halkın umudu olduğunu ve geleceğe önemli adımlar atması gerektiğini belirten Sarı, “ 20 ilçe başkanımızla, 8 belediye başkanımızla, 3 milletvekilimizle beraber omuz omuza, kol kola girerek önümüzdeki dönemi hep birlikte aydınlatacağız. Bu AKP faşizmine, bu kara bulutlara, ülkemizin üzerinde oynanan oyunlara Kuvayi Milliye kenti Balıkesir’den el birlikte dur diyeceğiz Bizim üzerimize düşen görev bunu hep birlikte başarmaktır. Şimdi birbirimizin gücüne güç katarak mücadele etmek zorundayız. Bugün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı hak, hukuk adalet yürüyüşünde O’nu yalnız bırakmayacağız. Onun bu mücadelesini iktidara taşımak üzere,  biz de Balıkesir’den destek olmak için yola çıktık. Dün Balıkesir’e bir cemre düştü. Geleceğe sevgiyle koşacağız. Buradan yeniden söz veriyoruz. CHP’yi Balıkesir’de yerelde iktidar yapacağız. Sonuna kadar bu mücadele devam edecektir” diye konuştu.

20-02-2020