CHP Karesi Heyeti Kılıçdaroğlu'nu Ziyaret Etti

CHP KARESİ’DEN ANKARA ÇIKARMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın, yönetim kurulu üyelerimiz ve kadın kollarımız Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundular.

CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısına katılan Başkanımız Dilek Yalçın, yönetim kurulu ve kadın kolları üyelerimiz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ederek ilçemizde üretilen yöresel ürünleri takdim ettiler.

KARESİ’NİN YÖRESEL ÜRÜNLERİ TAKDİM EDİLDİ

CHP Karesi İlçe Başkanımız Dilek Yalçın, yönetim kurulu ve kadın kolları üyelerimiz Ankara ziyaretlerine Anıtkabir’den başladılar. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahına yapılan ziyaretin sonrasında CHP Grup Toplantısına katılım sağlandı. TBMM’de ziyaretlerde bulunan CHP Karesi İlçe Başkanımız Yalçın ve partililerimiz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu da makamında ziyaret ettiler. Genel Başkanımıza Karesi’de yetiştirilen tarım ürünleri, süt ve süt ürünlerinin yanı sıra susamdan imal edilen yöresel besinler, Balıkesir’e has kolonya, evde kadınlarımızın ürettiği tarhana ve el emeği ile yapılmış iğne oyası fulardan oluşan bir sepet hediye edildi. Bu ürünler ile farkındalık yaratmak hedeflendi.

ÜRETİCİ NEFES ALACAK

3 Çiftçi ve 1 küçükbaş hayvan üreticisinin de bulunduğu CHP Karesi ilçe yöneticilerimiz tarafından yapılan ziyaretlerde Balıkesir tarım ve hayvancılığı konuşuldu. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında da bahsettiği gibi iktidara geldiğimizde çiftçilerimizin, besicilerimizin ve küçük esnafımızın borçlarının faizlerinin tamamının silinerek üreticilerimizin rahat bir nefes aldırılacağı ve herkesin ödeme gücüne göre yeniden yapılandırılacağını söyledi. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesirli vatandaşlarımıza da selamlarını iletti.

“HALK BİZİ İKTİDARA GETİRECEK”

Kararsız seçmene ulaşmak için doğru adımlar atılması gerektiğini söyleyen CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, “Kararsız seçmenlere partimizin çözümlerini en iyi şekilde anlatmalıyız. Bu çözümleri alana taşımalıyız. Bizim akılcı çözümlerimizi halkımıza yansıttığımızda halk bizi iktidara getirecek. Halkımız biliyor ki artık zaman CHP zamanıdır” diyerek halkla bire bir iletişim kurulması konusunda talimatlar verdi.

HEDEF KADIN ÜYE SAYISINI ARTTIRMAK

CHP Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, aile destekleri sigortasının anlatılması ve kadın üye sayısının arttırılmasının öneminden bahsetti. CHP Karesi İlçe Örgütü olarak CHP Karesi İlçe Kadın Kollarımız ile birlikte kapı kapı dolaşarak Aile Destekleri Sigortası'nın anlatıldığını ve anlatılmaya devam edildiğini ve kadın üyelerimizin önemli oranda arttırıldığını, çalışmaların ise devam ettiğini söyledi. Başkanımız Dilek Yalçın ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Anıtkabir'de başlayan Ankara ziyaretimiz, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısına katılımla devam etti. Başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın, Milletvekillerimiz Ensar Aytekin'e, mecliste geçirdiğimiz gün boyunca, hep yanımızda olan Milletvekilimiz Fikret Şahin'e teşekkür ederiz. İlçemizde üretilen tarımsal ve hayvansal ürünlerden kadınlarımızın el emeği ile işlediği ürünlere ve Karesi'de imalat yapan fabrikalardaki ürünlerden oluşturduğumuz bir sepeti genel merkezimize farkındalık yaratmak amacıyla götürdük” ifadelerini kullandI

14-02-2022/KARESİ CHP