Dursunbey'de Geleneksel Panayır Günleri

Balıkesir'in yöresel kültür , ticari ve eğlence etkinliklerinden olan ancak son yıllarda pek çok yerde yapılmayan Panayır buluşmaları  Dursunbey'de coşkulu bir şekilde yaşatılmaya devam ediyor. Balıkesir bölgesinin en büyük panayırlarından biri olan Dursunbey Panayırı’nın bu yıl 86’ncısı düzenlenirken vatandaşların geleneksel buluşma etkinliğine yoğun ilgisinin devam ettiği gözleniyor.
Dursunbey’de her yıl  yapılan ve büyük ilgi gören emtia panayırı geleneksel tarihi olan 10 - 15 Ağustos’tarihleri arasında yapılıyor. Bu yıl koronavirüs salgını önlemleriyle açılan panayırda Dursunbey İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Covid-19 aşı uygulama istasyonunun oluşturulduğu panayır alanında, aşı olmak isteyen vatandaşlara randevusuz aşı yapıldı.  86. sı gerçekleşen Dursunbey Panayır’ına esnafın ilgisi de oldukça yoğun olurken  İlçe dışından gelen bir çok esnafa yer kalmadığı öğrenildi..
Her gün vatandaşların ilgisinin yoğun olduğu panayırın 15 Ağustos tarihine kadar süreceği ve son gün toplu sünnet şöleninin yapılacağı bildirildi.

11-08-2021-İSMAİL YILMAZ- FOTO :DURSUNBEY BLD BASIN