Elon Musk'tan Hamle. Twitter'ın Yeni Adı X oldu.

2006 yılında kurulan ve dünyanın yanı sıra ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunan sosyal medya platformu Twitter, isim değişikliğine gitti. 

İŞ'te GÜNDEM https://www.istegundem.com/ haberine göre satın aldığından beri Twitter üzerinde değişiklikler yapan Elon Musk, en başından beri planının ne olduğunu anlattı.

Eylül 2022’de Elon Musk tarafından satın alınan Twitter, 24 Temmuz’da yeni bir logoya, yeni bir isme sahip oldu. X adı verilen platormda sürpriz yeni özgürlük alanları ve özellikler olacak.

Musk, henüz Twitter’ı satın almadan önce Twitter’a rakip olacak bir platform kurmak istediğini, ilk olarak 1999 yılında satın aldığı “x.com” alan adını da bu amaçla kullanabileceğini açıklamıştı.

Twitter’ın markasal dönüşümünün resmen başladığı ikinci günde Musk, Twitter’ı asıl satın alma amacını ve adını değiştirme nedenini açıkladı.

Elon Musk'ın paylaşımı şu şekilde:

“Twitter, hem ifade özgürlüğünü sağlamak hem de her şey uygulaması olan X için ‘hızlandırıcı’ olarak X Corp tarafından satın alındı. Bu, sadece adını değiştiren bir şirket değil, aynı şeyi yapan bir şirket.

Twitter adı, kuşların cıvıltısı gibi, 140 karakterlik mesajlar olduğunda mantıklıydı ancak şimdi birkaç saatlik video da dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi gönderebilirsiniz.

Önümüzdeki aylarda, kapsamlı iletişim ve tüm finansal dünyanızı yönetme imkânı ekleyeceğiz. Twitter adı bu bağlamda bir anlam ifade etmiyor, bu yüzden kuşa veda etmeliyiz.”

29-07-2023