Erdal Tosun Son Yolculuğuna Uğurlandı

 

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Erdal Tosun'a veda. Dün sabah erken saatlerde diyalize girmek üzere evinden çıkan ve Sarıyer'de meydana gelen feci trafik kazasında yaşamını yitiren oyuncu Erdal Tosun bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Sarıyer'de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden sanatçı Erdal Tosun'un cenazesi Zincirlikuyu Gasilhanesi'nden alınarak Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM)'ne götürüldü.

Cenazesi eski eşi İlknur Tosun, Olgun Şimşek ve arkadaşları tarafından alınan Erdal Tosun için BKM'de tören düzenlendi. Cenazeye Beşiktaş Belediyesi'ne ait bir zabıta motoru eşlik etti. Erdal Tosun'un cenazesi BKM'ye götürüldü. BKM'deki tören başladı. Demet Akbağ ve Sırrı Süreyya salona ağlayarak girdi.

 

Songül Öden, Semiyan Midyat, Şevket Çoruh, Ayhan Taş, Gürsel Tekin, Cem Yılmaz, Ahmet Mümtaz Taylan, Tolga Çevik gibi ünlü isimler, usta sanatçıyı uğurlamaya geldi.

YILMAZ ERDOĞAN VE DEMET AKBAĞ, ERDAL TOSUN'UN ARKASINDAN KONUŞTU
Yılmaz Erdoğan Erdal Tosun'un arkasından şunları söyledi:

Kaçınılmaz bir son hepimiz bir şekilde gideceğiz… Erdal gidişiyle işimizi çok zorlaştırdı. Başınızı nereye çevirseniz onu hatırlatan bir iş göreceksiniz çünkü… Tosun ailesi ülkenin en efsanevi ailesi, bu ülkeyi güldürmek için gelmiş ve giderken de çok sarsıcı ve üzücü bir şekilde giden bir ailenin üyesi… Hepimizin dimağına imza attı.
"UĞURUM İKİ OLDU"
Sahneye son derece üzgün ve yıkılmış bir şekilde çıkan Demet Akbağ şunları söyledi:

"Söylenecek hiçbir şey yok, kelimeler yetmiyor. Bu çatı altında birlikte çok güldük, çok eğlendiğimiz, çok şey paylaştığımız arkadaşlarımız burada. Yine burada çok acılı vedalar yaptık. Erdal'la birlikte bu sahneden çok insanı uğurladık 16 yıl önce Gürdal gittikten sonra, o benim uğurum oldu. Sahneye çıkmadan önce resmini öperdim, şimdi uğurum iki tane oldu. Onları çok seviyorum biz ailece onları çok seviyoruz. Onların annesi hepimizin teyzesi, annesi oldu. Ona biz de anne dedik, demeye de devam edeceğiz. Bugün Erdal'ı hep beraber uğurlayacağız… Teşekkür ederim"
 

ERDAL TOSUN'UN 20 YILLIK EŞİ İLKNUR HANIM DA KONUŞTU
Tosun'un geçen yıl boşandığı eşi İlknur Hanım konuşmakta son derece zorluk çekti. Gözyaşları içinde Erdal Tosun'un gidişinin ardından hissettiklerini söyleyen İlknur Hanım, " O büyük sofraların ve keyifli sohbetlerin adamıydı, seni çok özleyeceğiz Erdal" şeklinde konuştu.

 

TÖRENE KATILAN İSİMLERDEN CEM YILMAZ GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Salonun bir köşesinde duran ve gözyaşları içerisinde töreni izleyen Cem Yılmaz'ın üzgün hali objektiflerden kaçmadı. Yılmaz konuşmaları dinlerken gözyaşlarını tutamadı. Yılmaz Erdoğan ve Demet Akbağ da uzun süre birlikte çalıştıkları meslektaşları ardından duygusal ifadeler kullandı.