Erdekte İntihar Girişimi

İNŞAATIN ÇATISINDAN İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

İlçemiz Sahil Mahallesi Pirireis Caddesi üzerindeki otel inşaatında, bir vatandaş intihara teşebbüs etti.

İNŞAATIN ÇATISINA ÇIKARAK İNTİHAR ETMEK İSTEDİ
Dün akşam saat 19.00 sıralarında yaşanan vakada, ekonomik sıkıntıdan dolayı bunalıma giren K.T. isimli vatandaş, inşaatın çatısına çıkarak atlamak istedi. Bu sırada çevrede bulunanlar tarafından farkedilen şahıs konuşturularak, Polis ve itfaiyeye haber verildi. Olay yerine kısa sürede ulaşan polis, itfaiye ve ambulans ekipleri inşaatın altında güvenlik tedbirlerini aldı.

ALACAKLI OLDUĞU KİŞİ İNŞAATA GELDİ
Çatıdan, aşağıda bulunanlara zor durumda olduğunu ve alacağı olduğu kişiden parasını alamadığı için sıkıntıya düştüğünü ifade eden vatandaş, kendisine borcu olan kişinin gelmesini istedi. Bu arada yaklaşık 20 metre yükseklikteki, şahsın atlamak istediği yerin altına itfaiye ekiplerince hava yastıkları konuldu. Ardından inşaat alanına gelen Ö.A. isimli borçlu şahıs, K.T’ye aşağı inmesini isteyerek özür diledi ve parasını ekipler vasıtasıyla yukarı gönderdi.

İKNA EDİLEREK İNŞAATTAN İNDİRİLDİ
Ekiplerin ortak çalışması ile yaklaşık bir saat sonunda ikna edilen şahıs, inşaattan indirilerek ambulansla sağlık kontrolüne sevk edildi. Diğer taraftan olay sırasında bölgeden geçen onlarca vatandaş ta kurtarma operasyonunu merakla izledi. (Haber: E.Öğmen)

KAYNAK:ERDEK DOĞUŞ GAZETESİ