Fikret Şahin " Türkiye bütçesinin yüzde biri çiftçiye verilmek zorundadır ama vermiyorlar!"

31 Mart yerel seçim sürecinde Millet İttifakı Bandırma çalışmalarına katılan CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin Doğruca-Debreke- Mahallesinde  vatandaşlara seslendi.

"Tolga Tosun'un Bandırma'ya çok güzel hizmet vereceğine inanıyorum. Büyükşehir olsun Bandırma olsun Ankara olsun Valilik olsun Bakanlık olsun kendisine Ankara'da her türlü destek vermeye hazırım  Tolga Başkanın yanındayım" dedi.

Fikret Şahin konuşmasında "Başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm bu toprakları kanlarını canlarını feda ederek bizlere vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi anarak söze başlamak istiyorum Çanakkale zaferimizin yıldönümünü kutladık. Bu gökkubbe altında özgür bir şekilde yaşıyorsak o şehitlerin sayesindedir. Yediğimiz ekmekte içtiğimiz suda onların hakları var. Önümüzde bir yerel seçim var ama sanki genel seçim havası var. Köyümüzde muhtarımızı seçeceksiniz ilçede büyükşehirde belediye başkanını seçeceksiniz. Burda 3 tane muhtar adayımız var hepsine başarılar diliyorum. Size en yakın size hizmet verebilecek ulaşılabirliliği olan kişiyi seçeceksiniz .

Tolga kardeşimize güveniyoruz. Damadınız . Daha önceki hizmetlerinde kendini ıspatlamış  genç dinamik bir arkadaşınız. Balıkesir'in incisi Bandırmamıza belediye başkanı yapacağız inşallah. Aramızda farklı partilere oy vermiş kardeşlerimiz var. Geçmiş dönem hangi partiye oy vermiş olursanız olun ülkemizin birlik beraberliğe en çok ihtiycımız olan bir dönemdeyiz. Değerli hemşehrilerim özellikle Ak Partiye oy vermiş kardeşlerimizin teveccühüne sesleniyorum. Ekmeğimiz büyüsün istiyoruz bizim yaşadığımız sıkıntıları çocuklarımız yaşamasın istiyoruz. İyi olsun diye oy verdiler fakat görüyoruz sıkıntıları yaşıyorlar görüyoruz üzülüyoruz. Seçim de soruyorlar anketlerde geçinemiyorum diyorlar hayat çok pahalı işsizim diyorlar,çocuklarımız evde oturuyor diyorlar  TUİK Ocak ayı gıda harcamalarında yüzde yirmidört düşme olduğunu açıkladı. Son nokta ve bu ne demektir. Vatandaşın lokması küçüldü .Tolga başkanımız bizler  istiyoruz ki ;lokmamız büyüsün.

Bakın burada bir yem fabrikası var sordum neden yem bu kadar pahalı dedim. Yemin hammaddesinin yüzde yetmişini yurtdışından getiriyoruz dediler. Saman arpa hepsi  yurtdışından geliyor haliyle maliyetler pahalı peki neden köylümüze üretmek için yeterli destek vermiyorlar. Türkiye'nin bütçesinin yüzde biri çiftçiye verilmek zorundadır ama verilmiyor. Çiftçimizin her birinin devletten 68 bin lira alacağı var. Üreticimiz bir kilo sütle bir kilo yem alamıyor. Bakın İran'dan soğan alıyoruz çünkü İran'da mazot 50 kuruş burada çiftçiye 6 lira olursa üretim olmaz .

Tolga Tosun'un Bandırma'ya çok güzel hizmetler vereceğine inanıyorum. Büyükşehir olsun Bandırma olsun Ankara olsun Valilik olsun Bakanlık olsun Kendisine Ankara'da her türlü destek vermeye hazırım .Tolga Başkanın yanındayım Birlikte mücadele edeceğiz inşallah. Büyükşehirde arkadaşım güvendiğim dostum İsmail Ok'u destekleyeceğiz artık kardeşiz birlikteyiz  ayrımız gayrımız yok " ifadelerine yer verdi.

BANDIRMA GERÇEK- 18-03-2019 SERHAT OZAR - MEHMET LEVENTOĞLU