Ford'dan Yerli Üretim Elektrikli "RAKUN"

FORD'un yeni projesi elektrikli motosiklet Rakun piyasaya çıkıyor. Yerli üretim RAKUN , ucuz ancak kalitesiz Çin motosikletleri hurdalığına dönen Türkiye'de yeni bir dönem başlatabilecek mi?

Şirketten yapılan açıklama şöyle :

Ford Otosan, Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. şirketini kurdu. Açıklamaya göre yeni şirket ile yenilikçi ve hafif mobilite çözümleri arayan tüm kullanıcılar için farklı iş modelleri ile hizmetlerinin sunulması hedefleniyor. Bu şirketin ilk çözümleri özellikle iş dünyasına odaklanıyor.

Konu hakkında Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün şunları aktarıyor: “Müşterilerimizden aldığımız ilhamla, elektrikli araç üretiminde ve ticari araç üretiminde sahip olduğumuz bilgi birikimi ile son nokta teslimatına hizmet edecek, 4’ten az tekeri olan çevreci, elektrikli bir araç üretme hayalini kurduk. İşte Rakun da böylece doğmuş oldu.

Mobilite alanındaki faaliyetlerimizi ürün geliştirme, inovasyon ve üretim kabiliyeti ile entegre ederek bir üst seviyeye taşıyoruz. Bu amaç kapsamında 100% Ford Otosan iştiraki olan Rakun Mobilite şirketimizle müşterilerimizin mobilite alanındaki ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürün ve teknolojiler geliştireceğiz.”

Ford Otosan, Rakun markası ile ilk olarak Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile pazara çıkacak. Bu konuda konuşan Rakun Mobilite A.Ş. Genel Müdürü Eren Atlı, “Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile işletmeler verilen siparişlerin teslimatını güvenilir, dayanıklı ve en önemlisi %100 elektrikli, dolayısıyla ses çıkarmayan, çevreye duyarlı bir şekilde yapabilme imkânı bulacak.

Araçlarımızı ilk etapta kurumsal müşterilerle kiralama ve satış yöntemi ile buluşturacağız. İlerleyen dönemlerde ise bireysel müşterilerimizin de Pro2 ve Pro3 ile yollarda olmasını planlıyoruz. Diğer yandan bu sektörde en önemli noktalardan biri de araçların sürekli çalışır halde olması ve hızlı servis hizmeti.

Bu nedenle satış sonrası servis en çok önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Seçili Ford binek ve hafif ticari servislerinde, hem de mobil servis hizmeti ile yerinde servis hizmeti sunacağız. Tam elektrikli Rakun Pro2 ve Pro3’ü müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Rakun'un piyasa fiyatlarının kısa süre sonra açıklanaması bekjleniyor.

28-11-2021/BERKAN KOZAN ÖZEL