Gelecek Partisi İl Başkanı Başkanı Tıkız Saldırıları Değerlendirdi

BAŞKAN TIKIZ, SALDIRILARI DEĞERLENDİRDİ

Gelecek Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanı Mehmet Tıkız, partisinin Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a gerçekleşen saldırının ardından bir açıklama yaparak, “Türkiye’de demokratik – hukuk düzenini yeniden tesis edecek ve Cumhuriyet değerlimizin muhafazası esasında bütün siyasi parti fark etmeksizin ve insanlarımızı inanç ve kimliklerine göre kategorize etmeksizin de devam ettireceğiz” dedi.

Türkiye bir gün içerisinden 3 farklı saldırıya şahit oldu. Cuma günü Ankara’da gerçekleşen bu saldırılarda hedef olan kişilerden biri de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’aydı. Uğradığı silahlı ve sopalı saldırının ardından hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Özdağ’ın durumunun iyi olduğu ifade edildi. Konuyla ilgili Gelecek Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanı Mehmet Tıkız da bir açıklama yaparak, son dönemde artan siyasi saldırılara dikkat çekti.

“MAFYA TİPİ DEVLET DÜZENİNİN SÜRDÜĞÜ DÖNEM”

Gerçekleşen saldırıları sıralayan Kurucu İl Başkanı Tıkız, “Son iktidar zamanında özellikle keyfiyetçi bir düzenin ve sözde devlet içi yapılanmaların vuku bulduğu mafya tipi devlet düzeninin sürdüğü dönemde, özellikle son iki seneden beri. Önce Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırılar, daha sonra zor şartlar ve zor zeminde kurulmuş İYİ Parti’nin Genel Başkanı Sn. Meral Akşener Hanımefendi’ye yapılan saldırılar, özellikle ailesinin evinin önüne giderek yapılmış olan yakışıksız ve menfur saldırı. Yine Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan ikinci bir saldırı daha sonra Yeniçağ Gazetesi’nin yazarlarına yapılan saldırılar ve nihayetinde Selçuk Başkanımıza yapılan bu yakışıksız ve hain saldırı…” dedi.

“O BİRKAÇ YAPININ NE OLDUĞUNU BÜTÜN MİLLETİMİZ DE BİLMEKTE”

Bazı sırtını devlete dayayan yapıları işaret eden İl Başkanı Tıkız, “Sırtını devlete dayanan o birkaç yapının ne olduğunu bütün milletimiz de bilmekte. Birisi çıkıp da sabahleyin, ‘Devleti ben yönetiyorum’ öbürü, ‘Devleti ben yönetiyorum’ dediği yerde gerçekten Türk devletinin zafiyet altına alındığı, Türk devletinin arkasına sığınarak, Türk devletini istismar ederek yapılan saldırılar maalesef bizim vatandaşlar olarak, siyasetçiler olarak ve 83 milyon olarak bizi üzmektedir. Mutlaka demokratik ve hukuk devletinin teminatı olan Türkiye Cumhuriyeti devletimiz bu aksaklıklardan da kurtulacak, devletimizin üzerinden bu tür kaos ve kargaşa yaratarak iktidarlarını ve siyasi zemindeki devamlılıklarını sağlamak isteyen insanlara da milletimiz mutlaka büyük bir cevap verecektir” ifadelerini kullandı.

“GELECEK PARTİSİ’NİN ÇIKMIŞ OLDUĞU YOLDAN BİZLERİ KESİNLİKLE YILDIRMAYACAKTIR”

Saldırıların yıldırıcı olmayacağına değinen Başkan Tıkız, “Ben Selçuk Özdağ gönüldaşımıza, arkadaşımıza, abimize geçmiş olsun diyorum. Bu ve buna benzer saldırılar Gelecek Partisi’nin çıkmış olduğu yoldan bizleri kesinlikle yıldırmayacaktır. Biz Gelecek Partisi’nin 83 milyonu kucaklayan siyaset anlayışıyla kimlik üzerinden siyaset değil 83 milyon üzerinden siyaset yapma inancına ve davasına sahip çıkan insanlar olarak ve Türk milletiyle, Türk siyaset anlayışıyla özdeşleşen insanlar olarak yolumuza devam edeceğiz. İnşallah Türkiye’de demokratik – hukuk düzenini yeniden tesis edecek ve Cumhuriyet değerlimizin muhafazası esasında bütün siyasi parti fark etmeksizin ve insanlarımızı inanç ve kimliklerine göre kategorize etmeksizin de devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

18-01-2021/HABER MERKEZİ