Gürkan Ilgın "İddİalıyız 18 de 18.."

Bandırma Ticaret Odası Turuncu Grup Başkan adayı Gürkan Ilgın, Bandırma  basın mensuplarıyla Grand Asya Otel’de bir araya geldi.

9 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan genel kurul öncesinde adaylardan mücadelelerini centilmenlik kuralları içerisinde götürülmelidir.Seçimlere bir sivil toplum örgütüne yakışan birlik ve beraberlik içerisinde gidilmelidir” dedi.

Afrin operasyonunda  Türk askerinin  vatan için  bir mücadele içinde olduğunu belirten Gürkan Ilgın Afrin’de şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize  acil şifalar diliyorum, bu zor günleri el birliği ile aşacağız.

‘’İddamız onsekizde onsekiz  biz bu seçimi kazanacağız’’

Hiç kimse birileri istediği için adayım demesin. Çıksın oda aday olduğunu açıklasın. Vaat konusunda istikrarlıyız. Boş vaatler vermiyoruz.4 yıl önce verilen vaatler yapıldı mı yapılmadı mı? En çok şikayet aldığımız konulardan 2 bin 300 arasında seçmen var. Bandırma Ticaret Odası arasında üyeleri arasında ilişki sıfır. 4 sene en çok vaat edilen konulardan biri üyeye yakın bir ticaret odası sözü verilmişti. Seçildiğimiz zaman Bandırma Ticaret Odası üyesi Odanın sahibi olduğunu öğrenecek.

Ülke genelinde olduğu gibi Bandırma’da da ara elemanlar konusunda işletmelerde sıkıntı yaşandığını dile getiren ılgın “Bunun için Üniversite ve Oda arasında ciddi bir iş birliğine ihtiyaç vardır. Bu konuda üniversitenin akademisyen ekibinden ciddi anlamda destek alınması gerekiyor. Bunun yapılmaması halinde 10 yıl sonra mevcut mesleklerden yüzde 65’i yok olacak. Yeni meslek grupları ortaya çıkacak, buna hazırlı olmamız gereklidir.

Bandırma Ticaret Odası yönetiminin genç girişimci ofisini kapatmasını eleştiren Ilgın “Osman Kocaman döneminde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafından açılan genç girişimci ofisinde yeni girişimci arkadaşlarımıza imkanlar tanılıyordu. Burası SGK verilirken genç girişimci katı kapatıldı. Ülkenin genç girişimcilere ihtiyacı var. Tasarruf ettik derken ticareti sekteye uğrattık. Seçilmemiz halinde genç girişimci katını hayata geçireceğiz”diye konuştu.

Manyas kelle peynirini bölege için çok önemli olduğunu  Manyas kelle peynirini tescil ettirmek için çalışmalarda bulunucağız.

BG-HABER :HAYRETTİN İLDAM