İşyeri Açma Ve Çalıştırma Ruhsat Komisyonu Çalışmarını Sürdürüyor

 

Zabıta Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan İş Yeri Açma Birimimizde iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için Belediyemize başvuran vatandaşlarımızın ruhsatlandırma işlemleri yapılmaya devam ediyor.
Başvuru yapan işyerleri, İşyeri Açma Ve Çalıştırma Ruhsat Komisyonumuz tarafında incelenerek uygun görüldüğü takdirde ruhsatları düzenlenmektedir. Komisyonumuz, iş yerlerini kontrol aşamasında iş yerlerinin insan sağlığı, iş güvenliği, işçi sağlığı,  genel güvenlik, trafik ve karayolları, imar ve kat mülkiyeti, çevre ve insan sağlığı açısından bir mahsurunun olup olmadığı yönünde kontrol ediliyor.
İş yeri açma ve çalıştırma ruhsat komisyonu, her hafta çarşamba günleri toplanarak, yapılan başvuruları değerlendiriyor.
Komisyon; Zabıta Müdürü, İnşaat Teknikeri, Çevre Mühendisi, seçilmiş Encümen Üyesi ve İş Yeri Açma Ve Ruhsat Memurundan oluşuyor. İşyeri Açma Ve Çalışma Ruhsatlarına dair kanun’un 10.08.2005 tarih ve 25902 sayılı iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelik çerçevesinde faaliyetler rutin olarak Zabıta Müdürlüğü tarafından sürdürülmektedir.