İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Fehmi Yörük Online Eğitimi Eleştirdi

 İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Fehmi YÖRÜK Balıkesir Üniversitesinin eğitim ve öğretim ile ilgili aldığı online eğitim kararını eleştirdi. Yörük açıklamasında " Eğitim ve öğretim yap boz tahtası değildir." dedi.

 Basın Açıklaması :

Sevgili basın mensuplarımız ; Balıkesir üniversitesinin , eğitim ve öğretim ile ilgili aldığı karara ilişkin basın açıklamamızdır…
 12 Şubat 2023 Pazar günü akşam saatlerinde alınan bir karar ile  Balıkesir Üniversitesi 13 Şubat 2023 Pazartesi itibari ile online eğitime başlayacağını duyurmuştur. 
  Yine 18 Şubat 2023 Cumartesi alınan yeni bir karar ile Balıkesir Üniversitesi bazı Fakülte, bölüm ve sınıflarda 20 Şubat 2023 Pazartesi itibari ile yüz yüze eğitime geçeceğini, diğerlerinin ise online devam edeceğini açıklamıştır. 
  Eğitim ve öğretim yap boz tahtası değildir. Liyakatsiz kadroların aldığı kararlarda maalesef kendileri gibidir. Acımız ne kadar büyük olursa olsun o acıyı hafifletmenin ve üstesinden gelmenin yegane yolu eğitimdir.   

   Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün dediği gibi: "Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder."

 Ülkemizi esaretten ve sefaletten kurtarmanın tek yolu , depremden zarar gören vatandaşlarımız muaf tutulmak kaydı ile topyekün yüz yüze eğitime derhal geçilmesidir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur..
İYİ Parti Balıkesir İl Başkanı
Ecz. Hasan Fehmi YÖRÜK

18-02-2023/ Ramazan Narin