Kırkpınar'ın Rövanşı 17 Eylülde Bandırma'da

GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİMİZ 17 EYLÜL GÜREŞLERİNE SAYILI GÜNLER KALDI

 

Bandırma Belediyesi olarak bu yıl 4.sünü düzenlediğimiz 17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde birbirinden değerli, altın kemerli başpehlivanlar kol bağlayacak.

 

Belediye Başkanı Dursun Mirza, 17 Eylül’de Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluş günü düzenlenecek yağlı güreşlere, Kırkpınar’ın tanınmış başpehlivanlarından Hasan Zeybek ve Bandırma Yağlı Güreş Ağası Orhan Narin ile birlikte organizasyon çalışmalarının tamamlandığını belirtti.

 

Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Yağlı güreş organizasyonumuzu her yıl Bandırmamızın düşman işgalinden kurtuluş tarihi olan 17 Eylül’de yapıyoruz. Bu güreşleri düzenlemekteki amacımız ata sporumuz olan hem yağlı, hem de minder güreşlerimizin, gelişmesine katkı sağlamaktır” dedi.

 

Bu yıl 4.sü düzenlenecek olan güreşler hakkında bilgi veren Başkan Mirza: “17 Eylül’de gerçekleştirilecek güreşlerde birbirinden değerli güreşçilerimizi Bandırma’ya getireceğiz. Bu güreşçiler arasında bu yıl Edirne’de 657. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde altın Kemerin Sahibi olan Orhan Okulu ve finalde onun rakibi olan Şaban Yılmazda yer alacak. Ayrıca bu yıl Kırkpınar başaltında sergilediği performans ile göz dolduran hemşerimiz Ertuğrul Dağdeviren, Bandırma Belediyesi’nin başpehlivanı Hasan Zeybek ve birbirinden değerli başpehlivanlar birincilik kürsüsüne çıkabilmek için kol bağlayacaklar” dedi.

 

17 Eylül 2018 saat 12.00 da Bandırmaspor Antrenman Sahasında düzenlenecek güreşlere saat 10.30’dan itibaren Nikah Salonu önünden güreş alanına ücretsiz otobüs seferleri yapılacaktır. Ayrıca güreş alanına gelen konuklarımıza çeşitli ikramlar verilecektir. Tüm güreş severleri 17 Eylül Yağlı Pehlivan Güreşlerine bekliyoruz.

Bandırma Gerçek