Koronavirüs Salgın Tehlikesi Düzmece Mi? 5 Komplo Teorisi

Koronavirüs pandemi başladığından bu yana hemen her ülkede televizyon ve internet sosyal ortamlarında  konuşulan tek konu oldu ..yanlış bilgi ve uyduruk komplo teorileri de ölümcül hastalık kadar hızlı yayıldı.

Ancak, yüksek derecede bulaşıcı virüs hakkında, ikinci kez de bulaşma yapıp  yapamayacağına dair  birçok bilinmeyeniçeren  İlk 5 teori.

1- Koronavirüs bir biyo-silahtır.

Korku meraklıları, koronavirüsün tıbbi bir savaş eylemi veya dünya nüfusunun kontrol edilmesi için bir araç olarak tasarlanmış bir biyolojik silah olduğuna inanmanızı sağlayacak unsurları tamamen içerdiğini iddia ediyor.. Wuhan Virology'nin logosunu ,  bir zombi kıyametine neden olan “Resident Evil” video oyunu serisinde kurgusal bir ajans olan Umbrella Corporation ile ilişkilendiren tuhaf iddialar için YouTube, Reddit ve Twitter'dan alınıp paylaşılan  çok sayıda iddialara  bakmayın.

Belki Xbox'ı kapatma zamanı gelmiştir.

2- Çin kendisine ekonomik ablukaya başlayan ABD 've bileşenlerine gizli savaş açtı. Bilim adamları henüz virüsün kesin kökenleri üzerinde anlaşamasa da, uzmanlar bu türün insanlara kasıtlı olarak bulaşmak için genetik olarak tasarlanmadığını kabul ediyorlar . Bazı Amerikalılar Çin hükümetinin SARS virüsünü  ABD'ye saldırmak için tasarladığını düşünürken, Çin'den gelen destekler   denklemi tersine çeviriyor.

3- Bill Gates insan takipçileri kurmak için COVID-19 kullanıyor . Küresel Vatandaş Evrensel İnsan modeli. Microsoft kurucu ortağı  milyarderin salgını kendi kazancı için planladığını iddia eden trollerin ve hakikatlerin hedefi oldu . Buna inananlar, sonunda COVID-19'u önlemek için bir aşımız olduğunda, Gates'in izleyicileri herkesin vücuduna enjekte etme fırsatını kullanacağını düşünüyorlar.

Gates, 2015 yılında ölümcül bir virüsün başka bir küresel savaştan milyonlarca insanı öldürme olasılığının daha yüksek olduğu konusunda bir konuşma yaptı. Bir tesadüf? Aslında evet. Krizi düzenlemekten çok uzaktaki teknoloji devi, salgınla mücadele için zaten 250 milyon dolar yatırım yaptı.

4-   4,5 G tknolojisinden sonra devreye girmesi beklenen  5G telekomünikasyon teknolojisinin virüsü kendiliğinden ürettiği iddia edenler hayli ciddi ve çoğunlukta.
Komplo teorisyenleri, süper hızlı internet bağlantıları kuran 5G kulelerinin viral pandemi için suçlanacağına inanıyorlar. Looney-tunes mantığı şu şekildedir: Kulelerin yaydığı küçük radyo dalgaları vücudumuzun virüse karşı daha savunmasız kalmasına, hatta hastalığın doğrudan ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu konuda çevreciler yeni deneem 5 G kulelerini YIKMA EYLEMİNDE BULUNDU.

5- COVID-19, 'Yeni Dünya Düzeni'ne hızla geçilmesi yolunda küresel oligarşik güçlerin aslında dünyasal bir darbe yaptığı ve henüz birleşmiş milletler de yer alan ulus devletler bazında  ortak bir noktada anlaşmaya varılamadığı şeklinde olarak  ve bu süreçte tüm dünyada insanların kaosa yol açmaması için baskı altında tutulduğu gösterilen videolar hastahane resimleri uydurulmuş düzmece gösteriler olduğu iddia ediliyor.

Ülkenin bir grup “derin devlet” ajanı tarafından kontrol edildiğini düşünenler, koronavirüsü hükümet darbesine kadar zorluyorlar  birçok kişinin boş bekleme odalarının ve hastane otoparklarının koronavirüsün ayrıntılı bir aldatmaca olduğunun kanıtı olduğuna inanmasına yol açtı. Ziyaretçilerin kendi sağlıkları ve sağlık çalışanlarının sağlıkları için yasaklandığını unutmayın.

Ve son olarak,fantezi iddialar örneğin  şeytana tapanlar
Belki de internet te  en çok konuşulan bir diğer  iddia, sokağa çıkma yasaklarıyla  Satanistleri yakalamanın  bir yolu olduğu tespit edilen anarşist unsurların tek tek tutuklamak için düzmece evde kal yasakları yapılıyor iddiası oldu.

25-04-2020./haber merkezi kaynak. New York Times ve diğer haber siteleri