Mehmet Doğan " Tolga Tosun'u Bandırma'ya Hizmete Davet Ediyoruz"

TOLGA TOSUN’U BANDIRMA’YA HİZMETE DAVET EDİYORUZ.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Haydar Çavuş Mahallesi muhtarı Nur Demir Hancıoğlu’nun fatura polemiği üzerinden yürütülen ucuz siyaset oyunları hususunda Belediye Başkanı Tolga Tosun’a yüklendi. Doğan; “Baski olarak Bandırma’ya, Bandırma Körfezini kurtaracak 26 Milyon Euro’luk Arıtma Tesisini yapıyoruz. Belediye Başkanımız Tolga Tosun’a da tarafımca ödenen, olmayan su faturası üzerinden ucuz siyaset yapmasını, bu oyunlara alet olmasını yakıştıramıyorum” dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan; “Öncelikle bu konu hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek istiyorum. Muhtarlık adı altında bir tüzel işletme statüsü Belediye Kanununda bulunmuyor. Tüm muhtarlık abonelikleri aslında muhtarlarımızın kendi adlarına açılıyor. Bahsi geçen Belediyeler Kanunun 5393 Sayısı ve 9. Maddesinde  “Belediye, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkânları ölçüsünde gerekli ayni yardım ve desteği sağlar;” ifadesi yer almaktadır. Bu maddeye istinaden Bandırma Belediyesinden Muhtarlıkların çay ücretleri dâhil tüm giderlerini karşılamasını bekliyorum.  

Asıl konuya gelirsek Haydar Çavuş Mahallesi muhtarımız Nur Demir Hancıoğlu tarafından kendi adına 2015 yılının Kasım ayında açılan Su Aboneliğinde, Abonelik Ücreti dâhil yaklaşık 7 yılda hiçbir ödeme yapılmamıştır. Tüm muhtarlarımız ödemelerini düzenli yaptığı halde bir tek bu mahallemizin su borcu sanki bilerek yıllarca bekletilmiştir. Baski Hukuk işlemleri birimi de şahıs adına olan bu aboneliği defalarca uyarmasına rağmen bir türlü ödenmeyen borç için icra takibi başlatmıştır. Konu tarafımıza geldiğinde de Haydar Çavuş Mahallesi Muhtarı Nur Demir Hancıoğlu adına olan birikmiş su faturası borcu için Muhtarımıza telefon açarak birikmiş su faturasını ödediğimi kendisine telefonla söyledim.

Tarafımdan ödenen su borcu üzerinden “Artık Muhtarlık Su Borçlarını da biz ödeyeceğiz” şeklinde ucuz siyasi polemik oluşturan Bandırma Belediye Başkanlığını “Var Olan Bandırma Sorunlarını” çözmeye davet ediyorum. Seçimin üzerinden yaklaşık 3 yıl geçti. Ancak Bandırmamızdaki sorunlar küçüleceği, çözüleceği yerde dağ gibi büyümeye devam ediyor. Sokağa çıktığımızda maalesef ki ne bir rahat yürünecek kaldırım, ne araçlarımızla rahat bir şekilde hareket edeceğimiz düzenli caddelerimiz, ne de araç sıkışıklığını giderecek otoparklarımız var.

Basit bir su faturasını gündem haline getirerek kamuoyunu meşgul eden, ödemesi gereken su faturasını ödemeyen muhtarımız Hancıoğlu’na ve bu faturayı siyasi malzeme olarak kullanıp Bandırma’nın geleceğini kurtaran Baski Müdürlüğümüze yüklenen Tolga Tosun’a, Bandırmalı vatandaşlarımızın hak ettiği hizmeti vermelerini ivedilikle rica ediyorum.

14-02-2022/