Memleket Kulübü Çalışmalarına Başladı

Memleket Partisi Gönüllülerinden oluşan "Memleket Kulübü" memleketin sorunlarına çözüm önerileri doğrultusunda çalışmalarına başladı. 
Memleket Partisi’ne gönül vermiş ancak partinin ilçe, il ve genel merkez yönetimlerinde yer almayan, memleketin geleceği için endişesi ve bu endişelerini giderecek çözüm önerileri olanlar Memleket Kulübü’nün çatısı altında toplanıyorlar.

Siyasetin içinde ama siyaset hiyerarşisinin dışında özgür bir platform olarak discord üzerinden organize olan Memleket Kulübü, ilk gün kaydolan 100’ü aşkın üyesiyle çalışmalarına başladı.

Ülkemizin sorunlarıyla ilgili siyasi projeler üretirken siyasetin girift koridorlarından uzak kalmayı tercih eden Memleket Partisi gönüllüleri discord üzerinden organize olarak projeler üzerinde çalışma grupları oluşturmak, ham fikirleri filtreden geçmiş raporlar haline getirebilecekleri özgür bir platformu paylaşmak için Memleket Kulübü çatısı altında birleştiler.

Çalışmalarını gündemde anlık reaksiyon göstermek gereken sıcak başlıklar ve yapısal sorunlarımıza çözüm üretme amacını güden süreklilik arz eden soğuk başlıklar olmak üzere iki kategoride gruplandıran Memleket Kulübü katılımcıları, siyaset hiyerarşisinin özgür düşünce ve üretime zarar verme ihtimalini göz önünde bulundurarak ilçe, il ve genel merkez yöneticilerini çalışmalarına kabul etmeme kararı aldılar. Bu kararlarının Memleket Partisi yöneticilerini dışarıda tutmak anlamına gelmediğini kaydeden Memleket Kulübü katılımcıları, tamamlanan raporların sonuç olarak Memleket Partisi yöneticilerine sunulacağını, amaçlarının Memleket Partisi ile organik bağları olmadan ama gönül bağı içerisinde her türlü siyasi endişeden uzak tam bağımsız bir platformu hayata geçirmek olduğunu ifade ettiler.

Memleket Kulübü’nün Memleket Partisi içerisinde bir hizip ya da birilerinin siyasi bekasının aracı olmadığını, birinci önceliklerinin ülkemizin aydınlık geleceği, ikinci hedeflerini ise Memleket Partisi’nin başarısı olduğunu da ekleyen Memleket Kulübü katılımcıları, “iki kırmızı çizgimiz var. Birincisi; kimse bizim kulübümüzde ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatamaz, ikincisi; bizim kulübümüzde hiç kimse kimlik siyaseti yapamaz.” dediler.
Yeni katılımcılardan bir referans istediklerini de sözlerine ekleyen kulüp katılımcıları, isteklilerin https://hipaa.jotform.com/213205791877160 linkinden yüksek güvenlikli bir form doldurarak Memleket Kulübü çalışmalarına dahil olabileceklerini, ülkemizin geleceği için endişesi ve bu endişelerine çözüm önerileri olan her Memleket Partisi sevdalısını parti yönetim kadrolarında yer almamaları şartıyla aralarında görmek istediklerini ifade ettiler.

İlk toplantılarını 1 Aralık Çarşamba günü discord üzerinden gerçekleştirdiklerini ve bu ilk toplantı henüz devam ederken Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda bir görev değişikliği haberi gelince kulübün ilk sıcak başlığının bu görev değişikliği olduğunu da kaydeden kulüp katılımcıları, “biz toplantıda hemen bu konuyu ele alarak, görev değişikliğine kurumsal tepki veren ilk STK olduk. Memleket Kulübü soğuk başlıkları titizlikle ele alırken, sıcak başlıklarda hızlı hareket edip aklı selim refleksleri ortaya koyabilecek” dediler.

 Memleket Kulübü hakkında:

Memleket Kulübü, ülke sorunlarına ve Memleket Partisi çalışmalarına işik tutacak projeleri özgürce üretmek için Aralık 2021’de "discord" üzerinden bir araya gelen ve herhangi bir hiyerarşik örgütlenme olmaksızın eşitlik ilkesi içerisinde çalışmalarını yürüten bir sivil toplum örgütlenmesidir.

 Tüm soru ve talepleriniz için Eksen Creative Communication - Elvin Ekşioğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

03-12-2021/ELVİN EKŞİOĞLU