Memleket Partisi Balıkesir 1.nci Olağan Kongresi'nde Başkan Sinan Diker

Memleket Partisi Balıkesir İl Başkanlığı 1’inci Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilmesine rağmen yoğun katılım olan kongrede Kurucu İl Başkanı Sinan Diker tekrar başkanlığa getirildi.

 Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından kurucu il başkanı olarak atandığı  görevinde  kısa sürede 10 İlçede örgütlenerek başarıyla gerçekleştiren  Sinan Diker,olağan kongrede tek aday olarak yapılan seçimle oybirliğiyle yeniden  Balıkesir İl Başkanı oldu. 

“Yönetim Kurulu'nda yer alan isimler: Sinan Diker, Hakkı Adışen, Yusuf Akdeniz, Betül Altınçekiç, Nuri Yiğit Başaran, Hakkı Bitikli, Yüksel Boyar, Sefer Coşkun, Neslihan Çallıoğlu, Ergün Çırak, Onur Erkan, Mustafa Yıldırım Gençmete, Cahide Güngör, Nurten Halıcı, Emine Kara, Hasan Karabağlı, Rafet Karademir, Uğur Kahramanoğulları, Hakan Koparan, Levent Örüm, Recep Salam, Halil İbrahim Şimşek, Ayhan Yavaş Hasan Yılmaz.

Disiplin Kurulu Üyeleri: Serhat Arasan, Sezgin Dedeoğlu, Şükrü Diker, Ceren Yağmur Karagöz, Utku Kılınç, Cenkhan Sandıkçı, Mustafa Pekcan.

Kurultay Delegeleri: Sinan Diker, Sefer Coşkun, Mustafa Yıldırım Gençmete, Diğdar Daşkın, Ahmet Can Aydemir, Münür Atar, Halim Taşkara, Göksel Taşaltı, Alper Yıldız, Tamer Bostan, Yevket Postacı, Kamil Saka, Şükrü Diker, Emine Kara, Hasan Yılmaz, Bahar Şen, Hasan Karabağlı, Semra İrican.”

Memleket Partisi  Balıkesir İl Başkanı Sinan Diker'in  kongrede yaptığı konuşmadan notlar:

“1 Mayıs tarihi itibariyle Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Hakkı Akalın tarafından, Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin olurları ile Balıkesir il örgütünü kurmak için görevlendirildim. Kısa bir süre içerisinde kurucu yönetim kurulu listemi hazırlayıp yine genel merkezimiz tarafından onaylanan ekibimizle öncelikle 18 Haziran’da il binamızın açılışını genel başkanımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Daha sonrasında Altıeylül, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Bigadiç, Edremit, Erdek, Havran, Karesi, Susurluk ilçelerimizde ilçe başkanlarımızı görevlendirdik. Görevi alan ilçe başkanlarımız hızlı bir şekilde ilçe binalarını düzenleyip yönetim kurullarını oluşturdular. Yine hızlı bir şekilde yedi ilçemizde 1’inci olağan kongreleri tamamladık. Ve bugün yasal şartlarımızı oluşturduğumuz için il kongremizi yapmanın gururunu yaşıyoruz. Şimdi aynı heyecan ve azimle 18 Eylül’deki Büyük Kurultayımıza hazırlıklarımıza başlayıp, Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’e yakışacak bir katılımla Ankara’da olacağız.

40 yılı aşkın siyasetin içinde yer aldım. Ancak şu an hissettiğimiz heyecanı, inancı genç yaşlarda dahi hissetmemiştim. Türkiye’nin 100 yıllık cumhuriyet tarihinde ilk defa bir siyasal parti üç ay gibi bir sürede örgütlenmesini tamamlamıştır. Yani partimiz, daha kuruluş aşamasında planlı, programlı ve bir inanç çerçevesinde başarı odaklı çalışmaktadır. Ben bu bağlamda Balıkesir’de iktidar ateşini yakacak kadrolar oluşturduğumuza inanıyorum. Tüm ilçe başkanlarıma yönetim kurulu üyelerimize baktığımda hepsinin gözünde Balıkesir sevdasını ve şehrimizin her yapısından, her dokusundan bir parça görüyorum. Fark yaratacak kadrolara sahip olduğumuzu hissediyorum. Bizler Atatürk İlkelerine bağlı, terörün her türlüsüyle arasına mesafe koyan, tek hayali ülkemizin aydınlık yarınlarına ulaşması, gençlerimizin refah bir toplumda yaşaması hayali kuran insanlarız. Hem şahsım hem de Balıkesir’deki tüm kadrolarımız adına bizlere bu uğurda mücadele imkanı tanıyan, inancı ve azmiyle bize inanç aşılayan Genel Başkanımız Muharrem İnce’ye bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

İşimiz zor, yolumuz uzun. Ancak halkımız ve özellikle gençlerimiz Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zor durumun farkındadır. Ben sokağa güveniyorum. Genel Başkanımız Milli Kuvvetler Caddesinden il binamızın açılışına doğru ilerlerken halkın yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılaşmıştı. Şimdi bizim görevimiz ise bu sevgiyi, bu ilgiyi duyan vatandaşlarımıza Memleket Partisi’nin projelerini, ilkelerini ve hedeflerini anlatmak. Bu süreçte her türlü zorlukla karşılaşacağız. Ama ben inanıyorum ki toplum bizim gerçek düşüncelerimizi anladığı anda tercihleri değişecek ve Memleket Partisi olarak bizleri bağrına basacaktır. İşte bizler de bu değişimi Balıkesir’de yakalayabilmek, sevdalısı olduğumuz bu topraklara Genel Başkanımız Muharrem İnce önderliğinde akıl ve bilimin ışığında, ebedi önderimiz Atatürk’ün yolunda hizmet edebilmek için buradayız.

Ülkenin içinde bulunduğu vahim manzaranın bilincinde olarak; aziz milletimizin bütün güçlükleri alt eden dirayetine ve tarihsel birikimine güvenerek, her türlü zorluğu, meşakkati ve saldırıyı göze alarak yola çıkmış bulunuyoruz. Ülkeyi içinde bulunduğu duruma düşürenlerin, iktidarı ve muhalefetiyle ülkeyi bu durumdan kurtarmaları beklenemez. 18 yıldır iktidarda ve muhalefette değillermiş gibi yeniden kurtarıcı rollerine soyunarak, halkın aklıyla dalga geçilmesine ve halkın daha fazla aşağılanmasına izin vermeyeceğiz.

Türkiye’nin geleceği için ortak kaygıları paylaşan, Cumhuriyetin geleceği için ortak bir mücadele vermek isteyen herkesle birlikte yürüyeceğiz. Büyük Atatürk ve arkadaşlarının kutlu uğraşlarında en büyük dayanakları olan bu milletin gücüne güveniyoruz.

Milletimizin karşısına, çocuklarımızın aydınlık geleceğini geri almayı hedeflemiş bir bilinç ve kararlılıkla çıkıyoruz. Cumhurbaşkanlığını kazanacağız, meclis çoğunluğunu alacağız. Cumhuriyetimizi, çıkardıkları rotasına yeniden oturtacağız. 2023’de Cumhuriyetimizin hak ettiği yüzüncü yıl sevincini, bütün yurttaşlarımızla birlikte huzur ve barış içerisinde kutlayacağız. Birlikte barışacağız, birlikte büyüyeceğiz ve halkça bölüşeceğiz. Milletimize inanıyoruz, kendimize güveniyoruz, biz kazanacağız, Cumhuriyet kazanacak.”

31-09-2021