Mücadele Kazandı..Erdem Özcan Yazdı

MÜCADELE KAZANDI

Erdem ÖZCAN

Mücadele edersen kazanırsın… Uzaktan bakmakla olmuyor.…Nitekim öyle oldu; Giresunspor maçı ve sonunda da galibiyete ulaşıldı.

Tribünler Giresun taraftarlarıyla doluyken bizim taraftarlar sadece 4 kişiydi ama yetti... Çubuklu forma ile yeğenim Muharrem, Ordu’dan gelmiş. Teksüt Bandırmaspor oyuncuları maça çok rahat başlamalarının bir nedeni de tribünlerden bazı sözde taraftarlardan gelecek küfürler yoktu.

Çok coşkulu bir Giresun taraftarı yeri göğü inletirken Bandırmaspor’un yapacağı iş bir an önce bir gol atıp onları susturmak çok yerinde olacaktı. Bandırmaspor da öyle yaptı…Teksüt Bandırmaspor önceki 2 maça göre çok farklıydı. Çok istekli ve çok enerjik bir takım görüntüsündeydi. Tribünleri bir süre susturan golü de böyle çok koştuğumuz çok seri hücuma kalktığımız bir sırada, 16’ıncı dakikada geldi. Bordo –beyazlılar ısrarla sol kanadı kullanmaları yerindeydi. Özellikle Metehan’ın solaçıktan ortaları tehlikeli olurken güzel ortasının çok iyi takip eden Josef fırsatçılığını golle taçlandırdı. Erken gol hem fındıkçıları susturdu hem de sahadaki fıstıkçıların oyun düzenini bozdu. Hatta ilk yarının uzatma dakikalarında tam 3 gollük pozisyon netice verseydi soyunma odasına en az 2-0 önde gidebilirdik.

90. dakikada Giresun üst direğinden bir şutumuz geri dönmüştü. Daha fazla şuta ihtiyacımız var… Onun için şut kısırlığımızdan kurtulursak gollerimiz çoğalabilir… Kalecimizle geri paslar bir yere kadar yerindeydi ama fazlası zararlı olabilir…

Çok değerli bir galibiyetle Bandırma’ya dönen Bandırmaspor’u tebrik ederim.

29-08-2023/ERDEM ÖZCAN