Muharrem İnce'den Hükümete Bandırma Salvoları

Chp Yalova Milletvekili Muharrem İnce, terör olayları nedeniyle hükümeti eleştirerek, “Bunların sorumlusu ülkeyi yönetenler, ülkeyi kan gölüne çevirenler, pazarlık yapanlardır. Valilere operasyon yetkisi vermediğiniz dönemde o hendekler açıldı, o kablolar döşendi. Memleketin başını belaya soktunuz” dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Uzman Çavuş Aycan Özdil’in geçen hafta yapılan cenaze töreni sırasında saldırıya uğrayan CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’e geçmiş olsun dileklerini iletmek için Balıkesir’in Bandırma İlçesi’ne geldi.

Ziyaretin ardından basın toplantısı düzenleyen İnce, CHP hakkında ‘teröre destek veren parti’ algısı oluşturmak istendiğini öne sürdü. Haksızlıklar zinciriyle karşı karşıya olduklarını kaydeden İnce, “Haziran’dan bu güne Balıkesir’de 14 güvenlik görevlimiz şehit oldu. Milletvekillerimiz elbette gidecek buraya. Biz bunların sorumlusu muyuz? Biz uyardık. Biz nereden sorumlusu oluyoruz? Sorumlusu ülkeyi yönetenler, ülkeyi kan gölüne çevirenler, pazarlık yapanlardır. Biz ‘Tarifeli vapur seferleriyle bu düzen çözülmez’ dedik. Valilere operasyon yetkisi vermediğiniz dönemde o hendekler açıldı, o kablolar döşendi. Bunları görmediniz mi? Memleketin başını belaya soktunuz” dedi.

Terör olayları ve sonrasında gelen şehitlerden dolayı toplumda bir infialin söz konusu olduğunu dile getiren İnce, şöyle devam etti:

“AKP bu sorunu çözmek yerine bu sorundan yararlanmayı tercih ediyor. Milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldıralım taktiği terörden doğan infialden yararlanma olayıdır. Başka bir şey değildir. Geçmişte teröristle kucaklaşan milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldıracaklardı. Kaldırdılar mı? Hayır. Bu günde hiçbir şey yapacakları falan yok. Dertleri şu 28 milletvekilinin milletvekilliğini düşürürlerse o zaman ara bir seçim doğar. Ara seçimde de 14 milletvekili almanın yoluna gidip. 330’u bulma hesapları var. Bunun derdindeler terörü önlemek, şehitlerin gelmemesini sağlamak gibi bir dertleri yok.”

Basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da eleştiren İnce, şunları söyledi:

“Çiftçiye, işçiye, memura öğretmene, muhalefete herkese bağırıp, Obama’ya ise sadece teessür eden bir Recep Tayyip Erdoğan var. Ona iki sorum var; Madem bu kadar babayiğit, o kadar delikanlıysan ABD’deki Rıza Sarraf’ın dosyasını tercüme ettir, Türkiye’ye de getir. İran’daki Zencani’nin dosyasını tercüme ettir Türkiye’ye getir. Bakalım bu 8.5 milyar dolarlık rüşvet kime verilmiş? 130 milyon dolar rüşvet hangi bakana verilmiş? Delikanlıysan bunu yap. Senin raconundan konuşuyorum. Senin terminolojinden konuşuyorum. Rıza Sarraf ABD’yi dolandırmak, İran’a olan ambargoyu delmek, kara para aklamak suçlarından dolayı tutuklu. Kara para aklamak, NATO ve Birleşmiş Milletler kararlarını delmek Türkiye’de de suç. Rıza Sarraf Türkiye’de bırakın kara para aklamayı kaçak inşaattan bile yargılanmadı. Bu ülkede 30 yaşındaki çocuk bakanlar kurulunu teslim aldı.”

İnce’nin basın toplantısına CHP Balıkesir Milletvekilleri Mehmet Tüm, Namık Havutça, Bandırma Belediye Başkanı CHP’li Dursun Mirza ve CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay da katıldı.

HABERhttp://bandirmapazar.net/video-muharrem-ince-bandirmada-esti-gurledi/