Namık Havutça Kömür Hırsızlığını Ispatladı

CHP Milletvekili Namık Havutça, Ayvalık’ta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın dağıttığı kömür torbalarındaki “hırsızlığı” kameraların önünde ispatladı.
Namık Havutça, Ayvalık’ta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın dağıttığı kömür torbalarındaki “hırsızlığı” suç üstü yaparak kamuoyuna açıkladı. Vatandaşa dağıtılan 25 kilogramlık kömür torbalarında 15 kilogram civarında kömür olduğunu tartarak kamuoyuna açıklayan Milletvekili Namık Havutça, eksik kömürün kimin cebine girdiğini araştıracaklarını belirtti. Dar gelirlilere yardım anacıyla verilen kömür dağıtımlarında suistimal olduğuna dair kamuoyunda yoğunlaşan şikayetler üzerine araştırma yapan CHP Balıkesir milletvekili Namık Havutça alenen yapılan hırsızlığı EGETÜRK TV vasıtasıyla ıspatladı

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Kemal Havutça, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılan ve her biri 25 kilogram olması gereken kömür torbalarının büyük bölümünün 2 ile 10 kilogram eksik olduğunu savundu.

Balıkesir'in Ayvalık ilesinde konuşan Havutça, Ayvalık Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine dağıtılan kömürlerle ilgili önemli iddialarda bulundu. Üzerinde ‘Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nün logosu ve ‘Para ile satılamaz' ibaresi bulunan kömür torbalarından birini kantarda tartan vekil, 25 kilogram olması gerekirken 15,5 kilogram olduğunu kaydetti. Kömürleri üreten ve ambalajlayan şirketlerin hükümet yanlısı olduğunu vurgulayan Havutça, “Bu bir soygundur. Bu bir tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemektir. Kul hakkı yememeyi şiar edinen ve Müslümanlığı savunan bir hükümetin gerçekten din bezirganlığı yaptığının en somut göstergelerinden biridir. Hükümet ve yandaşları olan bu şirketler soğuk kış günlerinde derme çatma barakalarla, yoksul evlerinde ısınmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılan bu kömürlerle o insanları istismar etmişlerdir. Yapılan çok büyük bir ayıp, ayıbın da ötesinde çok büyük bir günahtır. O insanları mağdur etmektir.” diye konuştu.

Haber ÖMÜR ŞEN - BANDIRMA GERÇEK