Öğrencilerin Türk Hava Yolları İle Gökyüzü Macerası

Demirkapı Şeref Eğinlioğlu İlkokulu ve Ömerköy Ortaokulu öğrencileri, Türk Hava Yolları iş birliğiyle gerçekleştirilen "Demirkapı Şeref Eğinlioğlu İlkokulu ve Ömerköy Ortaokulu Türk Hava Yolları ile Gökyüzüne Kapılarını Açıyor " projesi kapsamında unutulmaz bir deneyim yaşadı. Proje, öğrencilerin havacılık alanında bilgi edinmelerini, uçuş deneyimi yaşamalarını ve geleceğe dair hayaller kurmalarını desteklemeyi amaçlıyor.

Değerli THY Eğitim Müdürü Esra KAV'ın görevlendirdiği Eğitim Kontrol Kabin Memurları  Selma SARIBOĞA ve Melike ERDOĞAN tarafından hazırlanan program çerçevesinde öğrenciler, Türk Hava Yolları Eğitim Başkanlığını ziyaret etti. Burada havacılık alanında bilgiler edinen öğrenciler, A-320 kabin simülatöründe uçuş deneyimi yaşadılar ve eğitim binasını gezdiler.
THY Gelir Yönetim Başkanı Cem TANBURACI'ya, öğrenciler için hazırlattığı hediyeler için teşekkür eden öğrenciler, ziyaretin ikinci durağı olarak Ayjet Uçuş Okuluna geçti. Burada Değerli

Kaptan Mehmet BODUR önderliğinde öğrencilere B-737-800 Kokpit Simülatöründe uçuş deneyimi yaşatıldı.
Proje yürütücüsü ve genel koordinatörü olan Türk Havayollarından emekli Oya HANSU ÇOLAK, Demirkapı İlkokulu Müdürü Abdullah ALADI ve öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami AKOĞLAN’ı makamında ziyaret ettiler. 

Ziyaret sırasında, Demirkapı İlkokulu ve Ömerköy Ortaokulunun eğitim projeleri ve etkinlikleri hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami AKOĞLAN ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, okulun başarılı projelerine verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini iletti. Öğrencilerin projeleri ve gelecek hedefleri hakkındaki düşüncelerini dinledi.

29-05-2024- BANDIRMA GERCEK -HAYRETTİN İLDAM