Deklarasyonunuza..Nogaytürk Manifestosudur !

DEKLARASYONUNUZA... NOGAYTÜRK MANİFESTOSUDUR !
*BANDIRMA YAŞAM GAZETESİ * BANDIRMA YAŞAM COM TR * BANDIRMA ŞEHİR GAZETESİ * BANDIRMA MANŞET * BANDIRMA COM * BANSES GAZETESİ * BANDIRMA EKSPRES * MARMARA TELEVİZYONU * GENÇ FM * BANDIRMA VENÜS RADYO > Bandırma BASINI  (?)
Dün ; 12/06/2024 Ramazan NARİN için, “DEKLARASYON” yayınlamışlar !
Keşke, bugüne kadar OSB için, Belediyeler için bir DEKLARASYON'ları olsaydı !
Manifestom a geçmeden önce, süreci özetleyeyim ! MARMARA OSB BASIN BULUŞMASI… 22/05/2024 Tarihinde https://www.haberasi.com/marmara-osb-basin-bulusmasi/?fbclid=IwZXh0bgNhZ... Oldu ve yazdım !
7 Haziranda da, Marmara OSB Patronajindan katılımcı ve MARMARA OSB nin ANA MÜTEAHHİDİ... sahibi olduğu (4) şirketi adına sayın Resul Rençber in davetlisi olarak, OSB ndeki tesisindeki yaptığı Basın Açıklamasına, davetli olduğum için ( Davet eden ; MRM Şirketinin Proje Müdürü Mimar Kemal Çevik) katıldım. 

Basın açıklamasının sonunda patron, Bandırma Basınından Zeki KARADENİZ i ve Önder BALIKÇI yı odasına çağırdı. Daha sonra da biz diğer gazeteciler, Genel Müdürün odasına çağrıldık. Patronun odasında kalanlar, bizim alındığımız odada yoktu. Patronun müdürlerinden birisi, kucağında bir kucak ZARF ile, alındığımız odaya girdi ve gazetecilere zarfları dağıttı. Aşağılandık ve adeta hakaret edildi ! Ben, bu zarflanmayı red ettim ve ALMADIM !  https://www.haberasi.com/gazetecileri-zarfladiniz.../ HABERASİ / NOGAYTÜRK YAZISI GAZETECİLERİ ZARFLADINIZ ! YARGISIZ İNFAZ YAPMAYIN DİYORSUNUZ ! ve ;  https://gercekbandirma.com/gazetecileri-zarfladiniz  ve BANDIRMA ÇEVRE DERNEKLERİ ? ve MARMARA OSB ! https://www.gercekbandirma.com/bandirma-cevre-dernekleri-ve-marmaraos?fb...   BANDIRMA GERÇEK / NOGAYTÜRK Ramazan NARİN olarak, yine gazetelerimde yazdım.

Sayın KAMUOYU ; Bendeniz emekli bir TÜRKÇE/EDEBİYAT Öğretmeniyim, 40 yıldır da, amatör köşe yazarlığı yapan biriyim ve siyasetin içinde Ülkü Ocakları Başkanı, MHP İlçe Başkanı, KAMUSEN Başkanı, 1994 yılında da, Cumhuriyet tarihinin ilk MHP Belediye Başkan Adaylığı gibi aktif görevlerde de bulundum. Siyasi çalışmalarım yüzünden 3-5 sefer, gazetecilikteki bir yazım yüzünden 1 sefer, Cezaevinde yattım. Bedel ödeye ödeye geliyorum yani. Bedel ala ala değil !  Şirketim hala var ve ticari hayatın  zirvesini de, dibini de görmüş kişiyim. Filistin askılarını da bilirim, taş medreseleri de... Onlarca defa da (işbu deklarasyona imza atan bazılarının yazı ve söylemlerim üzerine şikayetleri yüzünden de) yargılandım.  

Bandırma da Gerçek-Gürses, İlkhaber ve Gençbayrak Gazetelerinin kuruluş yıllarında, Son Kurşun Gazetesi dahil... Balıkesir de Osman Yurdusev ile Balıkesir Ajans-TV, Tayyar Toprak ile Ege GÜNDEM de, Bengises te, Erdek Doğuş Gazetesinde, Haber ASİ gibi pek çok internet sitesi gazetelerinde, özellikle de Bandırma GERÇEK Gazetesinde  köşe yazıları yazdım. Kontrol edin, hepsinde köşe yazılarım belki duruyordur... Türkiye çapında da, tanınırlılığım olduğunu  düşünüyorum. 

Bugüne kadar, yayınlanmış binlerce yazım vardır. Hele işbu OSB ile ilgili 15 yıldır, ençok yazıp çizen biriyim. Bu deklarasyona imza atan İbrahim ALDEMİR, Genç Bayrak gazetesinde yetişti de, yetişince ilk yaptığı iş ; benim Rahmetli Şükrü BERBER ile aramadaki sürtüşmeyi fırsat bilip, gazetenin sitesindeki yüzlerce yazımı silmişti de, İlk Haber Gazetesinde de rahmetli İhsan KURUOĞLU ile sürtüşmemi fırsat bilenler de, ordaki yazılarımı imha etmişti.  Şimdi bu garipler ; benim gazeteci olarak her yerden silinmemin hesaplarını yapıyorlar... Bandırma ŞEHİR İbrahim ALDEMİR, sen tecrübelisin, hadi yardımcı oluver şu deklarasyoncu yandaşlarına da, siliver bütün medyalardaki yazılarımı !  Gülümseyerek ısırmasını, biliyorsunuz nasılsa !  

Yine bu deklarasyonculardan mahkemeye dilekçe sunan birisi, dilekçenin altına GAZETECİ......... bilmem kim diye, dilekçesinin altına imza atmıştı da, mahkeme yazışmalarında sadece avukatlar ünvan kullanır, davacı veya davalı isminin başına ünvan yazmaz/yazamaz !  Ama bunu bilmeyenler, sözde gazetecidir de...Üyesi olduğu derneğin başkanını sahte imzalarla genel kurul yaptı, yurt dışına kaçtı diye ifşa eden, ama kongreyi savcıya şikayet edemeyen adam... o da sözde gazetecidir mesela !

Haaa, OSB den zarflanmayı hak gördüğünüz kadar, Bandırmalıları uyandıran, bilgilendiren kaç OSB yazısı yazdınız eyyy imzacılar ? Kılınız bile kıpırdamadı ! Sadece GM Dayanışması Erol YILDIZ, sadece Ekoloji Platformu Ali GÜN ün, uyarıcı ve bilgilendirici yazıları olmuştur Bandırmalılara !

Veya, Alman TRÖSTER in, Bandırma da VELUTSAN adıyla kurduğu Fabrikada dönen dolapları ortaya çıkardığım zaman, üzerime yürüyen ve patron Ömer ULUDAĞ ın işçilerine asgari ücretin üzerinde şu kadar ödüyor diye, sözde  gazetecilerin patronu göklere çıkardıkları zamanda da, benim dediklerim tek tek gerçek çıkınca, ve süreçte VELUTSAN kapanınca, işçiler-esnaflar paralarını alamayınca hiçbiri utanmadı. Hala yalancı pehlivan gibi, gazeteciyiz diye ortalıkta geziyorlar değil mi ? Hala da zarflanıyorlar ! Velutsan yalakalarını da yazarım bir ara... Bir gazeteciyim diyenin, kamuya ait paraları yiyen bir patronu... ölümüne savunması ne kadar garip ise, o kadar da vahimdir !

Yine bu deklarasyoncular, gazeteciliğin yemlenme, yemeklenme ve zarflanma faslını yolunda götürürler de, mesela gazeteciyiz diye çıkardıkları dergiler vardı, bir kaç sayısı için yüzlerce kişiyi abonman yaptılardı ama... sonraki dergi sayılarını gören olmadı ? Bu mudur? Sadece, yanlarında gezdirdikleri gençlere üzülüyorum. Onları da, kendi yerlerine hazırlıyorlar öyle mi ?  Yine onlar RAMAZAN NARİN ‘i gazeteci saymıyorlar ve benim katıldığım davet edildiğim basın eylemlerine, gelmeyeceklermiş (pehhh) öyle mi ? Ne güzel, sizlerle karşılaşmayacağım bazı etkinliklerde !   

Öncelikle ; bu deklarasyona imza atmayan, ordakilerden fazla sayıda, Bandırma gazetecileri var. Yani siz, yani deklarasyonda isimlerinizi yazmaktan korkan sizler, BANDIRMA GAZETECİLİK SEKTÖRÜNÜ temsil etmiyorsunuz ! Haddinizi aştınız, kendi ayaklarınıza sıktınız ! Bilin de...!  Bugüne kadar, ne 1/100.000, ne 1/50.000 ÇD Planlarına, ne de kurulacak-kurulan OSB için, bir deklarasyonunuz olsaydı da, kamuoyu zarfların içindekileri duyup, dosyadaki planları sizden duysaydı !

Manifestoya başlayalım ; ben MRM Şirketindeki toplantıyı MANİPÜLE etmişim ! Türkçe öğretmeninizde kabahat da... Toplantının sonunda yazdığım yazılarda MANİPÜLASYON var ise, elinizde kalem var, gazeteleriniz, siteleriniz, bomboş köşeleriniz var,  buyurun siz de yazın... nerde ne yalan bilgi var ? İspatlayın beyler ! Yutamayacağınız zokaları yutmayın ! Boğazınızda durur ! YALAN-I ispatlayın !

Patronun odasına giderek, zarfları demek ki sizler hazırladınız da... Benim aldığımı kamera kayıtlarına almak için, iyi tuzak hazırlamışsınız. Beni bu kadar önemsediğinizi tahmin edememiştim ne yalan !  Ben, sizler red ettiniz diye zarfı red etmedim. Bana sıra gelinceye kadar, zaten 10 kişi ZARFLARINI almıştı. Ben, çoğunluğa uyarak falan değil... kendi inisiyatifimle ve kendi öz irademle ZARFLANMAYI RED ettim ve bunun aşağılayıcı bir hakaret olduğunu, patronlara söyledim. Alan aldı, almayan almadı. Almayanların bir kısmı da, ORGANİZE EDENLERE hemen İBAN numaralarını verdiler ve ödemelerini, iban'dan aldılar değil mi ? Kamera kayıtlarından ve şirketin banka hesap kayıtlarından, sizlerin VATSAP kayıtlarınızdan bu tescil edilebilir. Kimler zarf aldı ? Kimler kaç para aldı ? Kimlerin hesabına kaç paralar geldi? Sahi zarf alanlar, neden içindeki rakamı söyleyemedi bugüne kadar ?   Ben, kolluk değilim, alanı almayanı not edecek bir gözetmen de değilim.  Kaldı ki, patronların usulünce yerel basına destek vermelerini de isterim. Nasılsa benim gazetem sitem yok, bana değil usulünce uygulansa, sizlere paralar gene gelecekti de ! Ve geldi de...! Ayağınıza sıktınız !

Arkadaş, niçin para alıyorsunuz ? Deklarasyonunuzda, PARA aldığınızı ikrar etmişsiniz !  Ticari işletmeyiz diyorsunuz deklarasyonunuzda. Ne alıp, ne satıyorsunuz mesela ? Neyin ticaretini yapıyorsunuz arkadaş? GAZETECİLİK, ne zamandan beridir TİCARİ İŞLETMELER oldu ?  Gazeteci ve Bandırmalı iseniz, önce şunu düşünecek beyinsel zeka sizde yok mu ? Patronlar niçin PARA VERİR ? Biz o gün oraya, PARA ALMAYA mı GİTTİK ? Zarflanma olayını patronun odasında organize edenler ile, genel müdürün odasındaki zarflama senaryosunu, niçin yazdınız ? Aşağılık bir işti zarfçılık arkadaş ! Umarım ; Vergi Dairesi Başkanlıkları ve Maliye ve MASAK ta bu işin peşine düşer de, böylesi para dağıtımlarının algı vergisi resmiyeti ortaya çıkar ! OSB Şirketleri ve gazeteciler dikkat edin !

DEKLARASYONUNUZ da, kendi kendinizi ele vermişsiniz ! Yani benim yazımda anlattığım zarflama olayını, adeta ikrar etmişsiniz. Gazeteci olsaydınız biraz akıllı olurdunuz, ama yakalandınız ! ZARFLANIYORSUNUZ ARKADAŞ ! Bunun etizmini, kamuoyu sorgulayacaktır. 

Haaa, gazeteciler olarak birlikte Balıkesir e gitmiştik. B.Ş Belediye Başkanı 20 ilçenin gazetecilerine yemek vermişti. Orda söz alan gazetecilerin (6) tanesi ‘PARALARDAN’ bahsetti değil mi ? Karesi Belediyesinin dağıttığı 37 milyonun, Baski'nin dağıttığı 7 milyonun, B.Ş Belediyesinin dağıttığı paraların, hangi kriterlerle gazetecilere dağıtıldığını sordular. Üzgündüler. Çünkü anlaşılan birisine 500 bin düşmüşken, birisine 50 bin düşmüş ki, gazeteciler bunun adil olmadığını ve kriterleri sordular değil mi ? Bandırma Belediyesinin, siyasi partilerinin, adayların dağıttıkları milyonlar bu hesaba dahil değil ? Fiyatınızı mı beğenmiyor musunuz ?  SATIN ALINAN GAZETE ve GAZETECİLER YAZIM : https://www.gercekbandirma.com/satin-alinan-gazete-ve-gazete-ciler 

Bandırmada da, içinizden birisi Belediye Başkanına bir mülakat için diye 42 bin TL fatura kesmişti de, bunu deşifre eden gene içinizden biriydi değil mi ? Tolga TOSUN un, Dursun MİRZA nın, mikrofonlarda faturayı dillendirdiğini unuttuk mu ?  Açıktan alınanlar ( bu tür ödemelerde konuşuluyor) hariç, bir de bu fatura Belediyeye, yeni gelen Başkan a yıkılmıştı değil mi ? Gazetecileri besleyen Belediyeler, siyasetçiler, işadamları bu beslemeyi, bu sene yüzünüze gözünüze bulaştırdınız arkadaş ! 

Sözde haber yapmaya gittiniz ama Ramazan NARİN e haber oldunuz ! Vah vah ! Meslek etiğiniz mi zedelendi ? İtibarınız mı zedelendi ? Kurulu GAZETECİ DERNEKLERİNİZ var, onlar arasın hakkınızı ! 

Şimdi NEMALANMAYA gelelim.... İspatlamazsanız, şerefsizsiniz ! 

Yıllardır, GAZETECİLERE verilen yemekleri eleştirdim. Ama yine de, bazılarına katıldım ve ben de yemek yedim doğru. Yıllardır paket-torba gibi hediyelenenleri de, gazetecileri habire hediyenlendirenleri de eleştirdim, ama ben de aldım, o da doğru. Önceden bu hediyeler ajandaydı, kalemdi, kolonyaydı. Şimdi, peynir zeytin gibi yiyecekler de, gazetecilerin torbasına konulmaya başlandı değil mi ? O torba ve paketlerden, bana da verilince aldım mı ? Aldım arkadaş ! NEMALANMAK buysa, sizin kadar olmasa da, ben de nemalanmışım demek ki. Kıskandınız mı bana verilen ajanda ve peynirleri ? Vah vah ! 

Arkadaş siz kimsiniz ki ; “ Aşağıda adı yazan basın kuruluşları olarak bizler; gelinen noktada gazetecileri hedef alan, itibarsızlaştırmak amacıyla yaşanan olayları saptıran kişi ve kişilere karşı ortak tavır sergileyeceğiz. Her fırsatta davetlere ve basın toplantılarına katılıp gazeteci olmadığı halde nemalanan ve ardından da “Zarflandı, yemeklendi” gibi ifadelerle basını küçük düşürmeye çalışan Ramazan Narin’in katıldığı basın toplantılarına ve davetlere katılmayacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Basınla ve gazetecilikle hiçbir alakası olmadığı halde kendini basın mensubu olarak tanıtan, basın ahlak ilkelerine uymayan kişi ve kişilere ortak tavır koyarak kamuoyunun doğru bilgiye ulaşması adına mücadele edeceğiz.” Bunları diyebiliyorsunuz ? 

GAZETECİLİKLE alakam olmadığını ispatlamak mecburiyetindesiniz. Kendinizde kimlerin gazeteci olup olmadığına dair bir hüküm verme gücünü hangi had ile buluyorsunuz ? GAZETECİLİK DERSİ diye başka bir yazıda gazeteci kimdir i, sizlere öğreteceğim... onu da bekleyin bakalım.

Her fırsatta, davet edilmeden (?) basın toplantılarına katılıp NEMALANIYORMUŞUM öyle mi ? Derhal ispatlayın nemaları ! Ben GAZETECİYİM diye kahvaltı veya yemek yedim ama sizler yemediniz mi yoksa ? Bana verilen çantalar içinde bi şeyler vardı da, siz almadınız mı yoksa ? Veya size verilmedi mi ?  NEMALANMAK ne demek ulan ? Açıklayın NEMA yı da, nemalayanı da, nemalananı da ! 

Hadi başlayın ders çalışmaya ve benim GAZETECİ-YAZAR olmadığımı ispatlayın mesela... Veya, patronun odasına çağrılan gazetecilerinizin, kapalı kapılar arkasında ne alip, ne verdiklerini sorgulayın mesela !  Ben, facebook ta yazıp çizen, basit biriyim gözünüzde öyle değil mi ?  Sizin, çarşaf gibi gazeteleriniz var değil mi ? GAZETECİ ve YAZAR olmadığımı... İspatlamazsanız şerefsizsiniz ona göre ! 

Ben faşist gazeteciler dedim, mahkemeye verdiniz ve yargılandım, yani bedelini ödedim ! Ben Bandırmaya tecavüz ettiler diye yazdım, bedelini 5 yıl ceza ile ödedim. Hapis kısmını da ranzalarda geçirdim. Yemeklenen gazeteciler dedim, orda nasıl olduysa kaçırdınız... mahkemeye veremediniz ! Şimdi zarflandığınızı söyledim diye, aleyhimde DEKLARASYONA kadar getirdiniz içinizdeki kin ve nefreti ! Mahkemeye de verirseniz şaşırmam ! Ve verin de, gazetecilerin ZARFLARI açılsın ! 

Bu yazım da ; Deklarasyoncu basına benim manifestom olsun. Unutmayın, ben maaş, para, prim, haraç, santaj, zarf, EFT gazetecisi değil, 40-45 yıldır naçizane, fikri tespit ve analizlerimi, yorumlarımı yazan amatör bir köşe yazarıyım, o kadar. Yazılarım sonunda VELUTSAN da nasıl haklı çıktı isem, önceki Belediye Başkanının Ticaret Odasına peşkeş satışında da, benzer pek çok konuda da, haklı çıktım. Belediyedeki MAZOT HIRSIZLIĞI ve VİLLALAR konusunda da, yakında haklı çıktığımı, yine herkes görecek ! Sizin yapmadığınız gazeteciliği, ben yapıyorum el mecbur !  

Yazılarımın hiç birinden, tek kuruş para almadım, almam ! Ama, yazmayacaklarım için de para almam. OSB Patronları kesenin ağzını açıp, böyle paralar dağıtmaya başlamışsalarsa, yarın onlarla ilgili çok yazacaklarım var demektir. Vergi levhalarından, başlarız mesela !  Bandırma BAGFAŞ hakkında yazıp çizen bir solcu gazetecinin, BAGFAŞ Patronuyla resim çektirdikten sonra, AKP li de olup, yazlığına nasıl çekildiğini daha önce gördü !  

O yüzden bana para teklif edecek ve beni satın alacak bir babayiğit te tanımıyorum. 68 yaşımdayım, 68 yıl daha yaşamayacağım. Bugüne kadar nasıl onurumla yaşamışsam, finali mi de, onurumla tamamlayacağım. Yazılı Basın ahlak ve ilkeleri falan da demişsiniz yaaa, o ahlak o ilkeler sizde varsa, bütün imzacılar bu manifestomu yayınlarlar !.... Gerçek Gazetesi sahibi ve yazarı sayın Mehmet LEVENTOĞLU’nun RAMAZAN NARİN GERÇEK BİR GAZETECİDİR başlıklı yazdığı yazı için, https://www.gercekbandirma.com/ramazan-narin-gercek-bir-gazetecidir özellikle teşekkür ederim. GERÇEK GAZETESİ, Bandırma için bir gerçektir... Gerçeği yok sayanı... bizde yok sayarız, biline !

. 13/06/2024  NOGAYTÜRK 

"9 imzalı DEKLARASYON"

   Geçtiğimiz hafta Marmara OSB’nin yüklenici firmalarından biri olan MRM Proje Müteahhitlik Yapı San. Ve Tic. AŞ. tarafından düzenlenen basın toplantısının" ardından o gün yaşananları sosyal medyada ve internet sitelerinde yazılar yazan Ramazan Narin maniple ederek kaleme almıştır. Firmanın daveti üzerine yaklaşık 20 basın mensubu programa katılmıştır. Toplu fotoğraf çekimi sırasında Mimar Kemal Çevik, Narin’i yanına davet etmiş, gazetecilerin “Toplu olarak firma çalışanlarını çekelim” talebine rağmen Ramazan Narin fotoğraf karesinden çıkmama konusunda ısrarcı olmuş ve “Ben de OSB çalışanı sayılırım” demiştir. Bunun üzerine gazeteciler fotoğraf çekmeme kararı almış, ardından da Narin kadrajdan çıkmıştır. Böylelikle gazeteciler işlerine devam edebilmiştir. Fotoğraf çekiminin ardından Kemal Çevik gazetecileri odasına davet etmiş burada yanında bulunan zarfları gazetecilere tek tek uzatmıştır. Zarfların içinde bir miktar paranın olduğunun anlaşılması üzerine Kemal Çevik’e böyle bir davranışın doğru olmadığı, basınla çalışmak istiyorlarsa ve ihtiyaç duyuyorlarsa reklam veya ilan verebilecekleri söylenmiştir. Bunun üzerine Kemal Çevik defalarca basından özür dilemiştir. Zarflarda bulunan miktarla ilan çıkılmasını istemiştir. Bunu 2-3 gazeteci kabul etmiştir. Burada Ramazan Narin de çoğunluğa uyarak tepkisini koymuş ancak sonradan yazdığı yazılarda yaşananları açık bir şekilde dile getirmeyerek basının zarf aldığı algısını oluşturma çabası içine girmiş, Bandırma basınını topyekun itibarsızlaştırmak için elinden geleni yapmıştır. Basın kuruluşları birer ticari işletmedir. Tek gelir kaynağının ise ilan ve reklam geliri olduğunun bilinmesini isteriz. Bu ilan ve reklamlar Basın İlan Kurumu üzerinden sağlandığı gibi özel şirketler de basın kuruluşlarıyla anlaşarak reklam ve ilanlarını faturasını alarak yayınlayabilir. Basın kuruluşları da devlete vergilerini ödeyerek istihdam sağlar ve halkı haberdar ederek kamu görevini yerine getirir.
Aşağıda adı yazan basın kuruluşları olarak bizler; gelinen noktada gazetecileri hedef alan, itibarsızlaştırmak amacıyla yaşanan olayları saptıran kişi ve kişilere karşı ortak tavır sergileyeceğiz. Her fırsatta davetlere ve basın toplantılarına katılıp gazeteci olmadığı halde nemalanan ve ardından da “Zarflandı, yemeklendi” gibi ifadelerle basını küçük düşürmeye çalışan Ramazan Narin’in katıldığı basın toplantılarına ve davetlere katılmayacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Basınla ve gazetecilikle hiçbir alakası olmadığı halde kendini basın mensubu olarak tanıtan, basın ahlak ilkelerine uymayan kişi ve kişilere ortak tavır koyarak kamuoyunun doğru bilgiye ulaşması adına mücadele edeceğiz.
Bandırma basını her zaman gazetecilik basın ahlak ilkelerine uyarak ve cevap hakkını taraflara sunarak kamuoyunu doğru bilgilendirmeye devam edecektir.
Bandırma Yaşam Gazetesi
Marmara TV
Genç FM
Bandırma Şehir Gazetesi
Bandırma Manşet
Bandırma Com
Banses Gazetesi
Bandırma Ekspres
Bandırma Venüs Radyo