Petrol - İş Sendikası Bagfaş'la Toplu Sözleşme İmzaladı.

Petrol-iş Sendikası Bandırma Şubesinin yeni örgütlenmiş olduğu Bagfaş Gübre Fabrikaları A.Ş. ile toplu iş sözleşmesi 21 Ekim 2021 tarihinde Petrol-İş Genel Merkezinde imzalandı.
Petrol-İş Bandırma Şube Başkanı İlyas Satırlı konuyla ilgili yaptığı açıklama da  “Yeni örgütlendiğimiz Bandırma Bagfaş Gübre Fabrikaları A.Ş. işyerinde çalışan ve sendikamıza üye olan arkadaşlarımızın toplu iş sözleşme farkları ve zamları 01 Temmuz 2021 tarihinden geçerli olacak şekilde 21 Ekim 2021 Perşembe günü  Petrol-İş  Sendikası Genel Merkezimizde Bagfaş işverenimiz ile imzalanmıştır."ifadesini kullanırken Fabrikada toplu sözleşme öncesi işverenin şartı olarak işten çıkartıldığı iddia edilen 150 işçiyle ilgili  bilgi vermedi.
Başkan İlyas Satırlı'nın açıklamasına göre Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine; Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, Genel Sekreterimiz Salih Akduman, Genel Mali Sekreteri Erhan Yakışan, Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Niyazi Recepkethüda, Genel Yönetim Sekreteri Ünal Akbulut, Bagfaş Gübre Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza Yahya Kemal Gençer, Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Ünal, Genel Müdür Yardımcısı İpek Gençer, Personel Müdürü Serkan Kayın, Bandırma Petrol-İş Sendikası Şube Başkanı İlyas Satırlı, Şube Başkan Yardımcıları Ayhan Çetin ve Gökhan Yavaş (Mali), Bagfaş işyeri temsilcileri Erdinç Yapıcı, Hakan Özakbaş ve Mert Ak katıldı.
23-10-2021 -