Polisler Ceza Yazarken O İçki İçmeye Devam Etti

Trafik polisleri ceza yazarken o içki içmeye devam etti!
Kütahya'da polislerden kendisine ceza kesmemesini isteyen şahıs, daha sonra araçtan aldığı kutu birasını ceza yazan polislerin karşısında içti.Kütahya'da polisin dur ihtarına uymayıp kaçan minibüs sürücüsü K.E.'nin alkol muayenesinde 0.65 promil alkollü olduğu belirlendi. Polisler ceza yazdığı sırada K.E. bira içmeye devam etti. K.E.'nin daha önceden alkollü araç kullandığı için sürücü belgesine el konulduğu da ortaya çıktı.

Olay dün gece Adnan Menderes Bulvarı'nda meydana geldi. Devriye gezen polis ekipleri bir minibüsü kontrol amacıyla durdurmak istedi. Polisin dur ihtarına uymayan minibüs uzaklaşmaya başladı. Polis ekiplerinin kovalamacası sonucunda 28 yaşındaki K.E.'nin kullandığı minibüs durduruldu. K.E.'nin alkol muayenesinde 0.65 promil alkollü olduğu, sürücü belgesine de bir süre önce alkollü araç kullandığı için el konulduğu belirlendi.

Polislerden kendisine ceza kesmemesini isteyen K.E. daha sonra araçtan aldığı kutu birasını ceza yazan polislerin karşısında içti.

POLİSLERİ TEBRİK ETTİ

K.E. polislere "Sizi tebrik ediyorum. Bir araba bu kadar güzel kullanılır ve bu kadar güzel takip edilir. Ben alkollüyken bu kadar hızlı nasıl kaçtım bilmiyorum ama siz hiç pes etmediniz. Devletin sizin gibi polislere ihtiyacı var. Sizi tebrik ediyorum, kutluyorum ve yakaladığınız için teşekkür ediyorum. Kestiğiniz ceza da helali hoş olsun" dedi.

K.E., ceza makbuzlarına imza atarken de kendisini görüntüleyen gazetecilere poz verdi. Polis ekiplerinin K.E.'ye dur ihtarına uymamak, tehlikeli araç kullanmak, alkollü araç kulanmak, ehliyetsiz araç kullanmak ve minibüsüne çakar lamba taktırmak suçlarından toplam 4 bin 502 TL para cezası kesti. 

kaynak:sol haber