Sizi bilmem ama bence haklıyım.

Basının gündemi, Dolmabahçe'deki Ukranya-Rus heyetlerinin görüşmesi...

Kafam kel bilindiği için -ki 5 kıl var, yakından bakınca gözüküyor,  neyse!- sahte gündemden geri kalmayayım dedim, gündüz çizdim basının gündemini. (Bkz, önceki paylaşımım)

Yoksulluk sınırının 200 Liracık üstünde gelirim var ama benim için gerçek gündem, Dünyanın kıskandığı, ülkemin itibarını sarsan KUYRUKLAR... Muhalefet eleştiriyor, iktidar sabredin diyor. Çözüm üreten var mı? YOK. Üç gündür düşünmüş ve ben bulmuştum.Safça %48 zam yaparak kuyrukları azaltacağını sanan, affını istirham edeceğinden emin olduğum  Et-Süt Kurumu "Başgan"ı yerine başgan olunca uygularım diyordum ama nasip değilmiş yine değerim anlaşılmadı, fark edilmedim, ayazda kaldım. Olsun, umudum baki... Sizler değerimi zaten biliyorsunuz. Gözlerimdeki ışıltıya baksanız zaten görürdünüz ama karşımda olmadığınız için  hiç olmazsa yazarak  bari sizlerle paylaşayım dedim. lham kaynağım;  denenmiş, hastane  kuyruklarını gidermede kısmen de olsa başarılı MHRS (Merkezi Hasta Randevu Sistemi)... Vatandaşımız bu sayede gerçi muayene olabilmek için bir ay, hatta bazı branşlarda üç ay sonraya randevu alabilse de kuyruk olmadan evde beklemiyor mu? (Tabi  eceli gelip ölmezse...)

Hah işte!Ben başgan olsaydım  MKRS(Merkezi Kuyruk Randevu Sistemi) sitesi kurup garibanları kuyruktan kurtaracaktım. Türkiye genelindeki 18 satış mağazasını yazacak, kıyma-kuşbaşı- kemikli et vb. bölümlerini çizecek, 5 dk.da hasta muayene edilir ama et paketi hazırlanamaz düşüncesiyle 10 dk.da bir randevu seçenekleri sunacaktım. Vatandaş girecekti sisteme ve bir gün, bir ay, bir sene sonrasına mı randevu alır, yoksa hiç mi alamaz bilmem ama KUYRUKLAR kesin bitecekti sonuçta.

Randevu alamayanların da üzülmesi gereksizdi. Onlara da seçim öncesi kaymakam, valiler bizzat kömür yerine et götürürlerdi nasıl olsa!

Böylece kuyruklar biter, ülkemin itibarı korunur, değerimi bilmeyen-fark etmeyen "Dünya Liderimiz" (Günahını almayayım. Sanırım beni kıskananlar parlak fikirlerimin şahsına ulaşmasını engelliyor) yıpratılmaktan kurtulur, gariban vatandaş da alkışlar,  dua ederdi. Haksız mıyım? Sizi bilmem ama bence haklıyım. Umarım yeni genel müdür, %30 daha zam yapmak yerine bu parlak fikrimden istifade eder. Etmezse kendisi kaybeder.  Uygularsa parlak zekalı diye  ya ilk seçimde MV.  olur ya da almıyorsa 2., alıyorsa +1 huzur hakkı daha alır.

 Neyse! Bu kadar UYANIK olduğum halde niçin hala huzur hakkı alacağım bir koltuk sahibi değilim diye üzüldüm, bunaldım, ateş bastı, kendimi mendireğe attım. Esen rüzgarla serinleyip maviliklere bakarak huzur bulmaya çalışıyorum.Arayan bulurmuş ya! "Sinan! Önce ülkem diyorsun, BEN demeden gereğini yaptın" diye düşünüp buldum. Darısı sizlere. Sizlere de huzurlu günler diliyorum.  (Daha da uzatır, süslerdim ama kısa kestim. Umarım okunur) 

30-03-2022/SİNAN BEYHAN/BANDIRMA