Susurluk Kaymakamından Muradiye'li Üreticilere İhracat Desteği

Susurluk  Kaymakamı  Muammer  KÖKEN,26.08.2021 perşembe günü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile  Muradiye mahallesine  390 adet kovan dağıtımı yapılarak üretim ve istihdama katılan arı ve bal üreticilerimizi ziyaret ederek yaptıkları çalışmaları yerinde inceledi.

Yetiştiricilerin yaptıkları bal sağımından aldıkları ilk ürünleri Kaymakamımız ve misafirlere göstererek mutluluklarını ve başarmanın sevincini birlikte yaşadılar.

Daha sonra Muradiye Mahallemizde Granny Smith(Diyet Elması) türü elma ve değişik meyve üreticilği yapan bir üreticimizin bahçesi ziyaret edildi.

Üreticilerin  yaptığı açıklamada bu elma türünün diyet elması olarak bilindiğini,ağacı zayıf ve orta kuvvetli,yayvan olarak gelişen ağaç cinsidir. Her yıl ürün verir.

Kendine özgü ekşi bir tadı vardır.Meyvelerin rengi yeşil,üzerinde hafif donuk sarı renkler görünür.Ekim ayının ilk iki haftası toplanır.Karadeniz ve Marmara Bölgesi gibi nemli bölgelerde yetişir.Ben yılda 1000 Ton Romanya ,Rusya gibi ülkelere ihracat yapıyorum ve önümüzdeki yıllarda bu ihracatı daha üst seviyelere taşıyacağıma inanıyorum.

Kaymakamımız üreticilerimize yaptıkları açıklamalar ve çalışmaları için teşekkür ederek,her türlü desteği vereceğiz  dedi.

BANDIRMA GERCEK- HAYRETTİN İLDAM -29.08.2021