Susurluk'ta Anne ve 3 Yaşındaki Oğlu Silahla Öldürülmüş Olarak Bulundu

Balıkesir'de anne ve 3 yaşındaki oğlu silahla öldürülmüş olarak bulundu

- Hafif yaralı olarak evde bulunan  baba ile 10 yaşındaki kızı hastaneye kaldırıldı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Susurluk ilçesinde bir evde anne ve oğlu silahla öldürülmüş bulundu, yaralı baba ve kızı ise tedavi altına alındı.

İlçeye bağlı kırsal Söve Mahallesi'nde ikamet eden Bilge A. ve 3 yaşındaki oğlu Muhammet A'dan bir süredir haber alamayan komşuları durumu jandarmaya bildirdi.

Eve gelen jandarma ile 112 Acil Servis ekipleri, anne ve oğlunu yerde hareketsiz, baba Fatih A. ile kızları Elçin A'yı (10) da yaralı buldu.

Sağlık ekipleri, Bilge A. ve oğlunun tüfekle vurularak öldürüldüğünü belirledi. Anne ve oğlunun cansız bedenleri, Susurluk Devlet Hastanesi morguna gönderildi.

Hafif yaralanmış olarak bulunan ve hayvancılık yaptığı öğrenilen  Fatih Akça. ve kızı ise aynı hastaneye kaldırılırken 8 yaşındaki diğer oğlu  Ayaz Akça'nın  evden kaçarak canını kurtardığı öğrenildi..

Hastaneye gelen ailenin yakınları, durumları hakkında bilgi almaya çalıştı.

Uyuşturucu kullandığı iddia edilen ve öncesinde eşinin ayağını kırarak  darp ettiği için cezaevine girdiği ileri sürülen Fatih A'nın aile bireylerine tüfekle ateş açtığı, ardından intihara teşebbüs ettiği ihtimali üzerinde duruluyor.

Jandarma tarafından olayın aydınlatılması için başlatılan çalışma sürüyor.

02-04-2022-