Telefon Dolandırıcıları Kıskıvrak Yakalandı

TELEFON DOLANDIRICILARI KISKIVRAK YAKALANDI

Kepsut ilçesinde bir vatandaşı telefonla dolandırılması üzerine harekete geçen, jandarma ekipleri gerçekleştirdikleri operasyon ile organize telefon dolandırıcılığı suç örgütü üyelerini kıskıvrak yakaladı.

Kepsut İlçe Jandarma Komutanlığına müracaat eden M.B. isimli şahıs; …………. numaralı cep telefonu hattından arayarak kendisini Savcı olarak tanıtan (2) şahıs tarafından 21.000 TL para ve (3) adet bileziğinin alınarak dolandırıldığını beyan etmiştir.

Bu olayla ilgili olarak Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarî çalışmalar kapsamında, öncelikle şüpheli şahısların kimliği ve olayda kullanılan araç tespit edilmiş ve yapılan takip sonucunda İ.N. ve B.Ç. isimli şüpheli şahıslar Susurluk ilçesinde bir işletmede, dolandırılan (21.000) TL para ve (3) adet bilezikle birlikte yakalanmışlardır.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınan şüpheli şahıslar İ.N ve B.Ç. hakkında yasal işlem başlatılmış, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu gereği toplamda (794) TL para cezası uygulanarak olayda kullanılan araç trafikten men edilmiştir.

Telefonla arayarak ve kendilerini "Polis, Asker veya Savcı" olarak tanıtan;  para ve altın isteyen şahıslara, vatandaşlarımızın inanmamaları, bu gibi olaylarla karşılaşılması durumunda vatandaşlarımız tarafından “112 Acil İhbar Hattı”nın aranarak bilgi verilmesi, vatandaşlarımızın mağdur olmaması ve telefon dolandırıcılığı yapan şahısların yakalanması açısından önem arz etmektedir.

  Balıkesir Valiliği - BANDIRMA GERÇEK