Termal Devre Mülk Dolandırıcıları Gözaltına Alındı

7 BİN KİŞİYİ DOLANDIRMIŞLAR

Mağdurlar operasyonu yapan jandarmayı adliye girişinde çiçekler ile karşıladı.

Termal OTEL DEVRE MÜLK satışı bahanesiyle 7 binin üzerinde kişiyi yaklaşık 150 milyon lira dolandırdıkları öne sürülen 7'si kadın 33 şüpheli, jandarmanın operasyonuyla yakalandı. Şüpheliler, işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Afyonhaber de paylaşılan habere göre Yaklaşık bir sene içerisinde Arap ve Avrupalı turistlere kiraya verilmek binlerce kişinin devremülklerinin tapularının çıkarılması, üzere teminat miktarları alıp kar payı vereceklerini söyleyip, mailorder sistemi üzerinden satış yaptıkları kişilerin aynı bilgilerini kullanarak mevcut tutarlardan daha yüksek miktarlarda paralar çekilerek dolandırıldığını öne sürülüyor. Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM)  İhsaniye'ye bağlı Gazlıgöl beldesindeki devre mülklerin  tapularının çıkarılıp, Arap ve Avrupalı turistlere kiraya verileceği bahanesiyle dolandırıcılık yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Şüphelilerin kurdukları çağrı merkezi üzerinden aradıkları mağdurlara, 'mail order' sistemi aracılığıyla satış yaptığı ve bu yöntemle 7 binin üzerine kişiyi yaklaşık 150 milyon lira dolandırdığı tespit edildi.

Afyonkarahisar ve İzmir'de önceden belirlenen çok sayıda adrese baskın düzenleyen ekipler çağrı merkezinde çalıştırılanlarında dahil olduğu 33 şüpheliyi gözaltına aldı. 7'si kadın 33 şüpheli jandarmadaki işlemlerinin ardından bugün geniş güvenlik önlemleri eşliğinde Afyonkarahisar Adliyesi'ne sevk edildi.

26-01-2021