Terziler Yine Niyazi Güler Dedi

Bandırma Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası genel kurulu  Belediye Santral Kültür Merkezinde yapıldı. Efsane Başkan  Niyazi Güler üyelerin tam oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi.  Terziler Odası Genel kuruluna Bandırma Belediye Başkanvekili Sami Türkmen ve çok sayıda esnaf odalarının başkan ve yöneticileri katıldı.Başkanlık seçiminde Niyazi Güler'e yine rakip çıkmadı. Seçime tek aday olarak katılan ve aynı zamanda Bandırma Esnaf Odaları Başkanı olan  Niyazi Güler meslektaş üyelerin teveccühüne yönelik  teşekkür konuşmasında, artık başkanlığı gençlere devretmek gerektiğini ancak odanın yeteri kadar üye sayısına çıkartılması gerektiğine işaret ederek hazır giyimin mesleğin cazibesinei düşürdüğünü ifade etti..

Niyazi Güler'in  yeni yönetim kurulu asil üyelikleri; Mehmet Yimsel , Kazım Şahin, Mehmet Akdoğan, Cüneyt Hoşaf, Fikret Çetin, Engin Erken.den oluşurken  Denetim kurulunda  Hülya Devecioğlu, Erman Dursun ve Sibel Şenyüz yer aldı. Divan başkanlığını Balıkesir Esnaf Odaları Biriliği başkanı Fehmi Erdem, başkan vekilliğini Birlik başkanı Necdet Erkan’ın yaptığı genel kurula oda başkanları ve Halk Bankası Bandırma Şube Müdürü Yusuf Ekşi ile çok sayıda terzi esnafı katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu ve gelir gider raporu okunarak ibra edildi.

 Niyazi Güler konuşmasında ” Oda mensubu üyelerimizin 13.02.2014 tarihinde değerli oyları ile göreve gelmiş olan yönetim kurulumuz, 2018 yılı genel kurulunda da aynı çatı altında bulunmaktan onur duyarak hepinizi saygı ve sevgi ile selamlar yönetim kurulumuz adına genel kurulumuzun odamız için hayırlara vesile olmasını dilerim.Genel Kurullar son dört yıllık çalışmalarımızın sizlere sunulduğu karşılıklı fikir alışverişlerinin olduğu demokratik platformlardır. Yönetim Kurulu olarak siz değerli üyelerimiz için her şeyin en iyisini, en faydalısını yapmaya özen gösterdiğimiz çalışmalarımız ve mali tablolarımızla huzurlarınızdayız.İnsanlar hazır giyimle tanışmadan önce terzilik çok değerli ve güzide meslek dallarından biri iken; artık terzilik mesleği emekli mesleği haline geldi. Bir ailenin sadece terzilik yaparak geçinmesi artık mümkün görünmüyor. Terzilik mesleğinin devam edebilmesi için yeni yetişen elemanlara ihtiyaç vardır. Mesleki Eğitim Merkezlerinde çırağımız kalfamız her geçen gün azalmakta bitme noktasına gelmektedir. Bizler bu mesleği icra eden kişiler olarak yavaş yavaş yok olmaya mahkum ediliyoruz." ifadesni kullandı.

Gürler konuşmasının devamında odanın çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdikten sonra konuşmasının sonunda " Türkiye Esnaf ve  Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Sayın Bendevi PALANDÖKEN'e; Türkiye Terziler Konfeksiyoncular ve Giyim Sanatkarları Federasyonu Başkanı Sayın Sinan TURHAN'a; Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Fehmi ERDEM'e; ilçe Kaymakamımız Sayın Günhan YAZAR'a; Belediye Başkanı Sayın Dursun Mirza'ya; Vergi Dairesi Müdürü Sayın Abdullah KAYA'ya ; Bandırma Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Sayın Bayram ÖZTÜRK'e ; Bandırma Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sayın İbrahim DELEN'e; ilçemizde bulunan esnaf odalarının başkan ve yöneticilerine ve şu anda ismini sayamadığımız odamızdan yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür eder, şahsım ve yönetim kurulum adına saygılarımı sunarım” dedi.

BANDIRMA GERÇEK - SERHAT OZAR