Tolga Tosun'dan Şaşırtan Açıklamalar

 

Sedat Pekel veDursun Mirza, yönetimlerinde Belediye Başkan vekilliği, Meclis üyeliği görevlerinde bulunan Bandırma Belediye başkanı Tolga Tosun'dan gündeme bomba gibi düşen şaşırtan açıklama.BANDIRMA'NIN YÜZDE OTUZUNDA İSKAN YOK.
 Ağustos ayı olağan meclis toplantısında konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Bandırma’daki konutların yüzde 30’u iskân yok. Bu konutların su tüketim bedelleri şantiye fiyatlarına göre faturalandırıyor. Buda ilçedeki su fiyatlarını yüksek gösteriyor” dedi. Büyükşehirde yapılan son düzenlemeyle birlikte iskanı olmayan konutlardaki 1 ton su tüketim bedelinin 15.10 TL’den 6.16 TL’ye indirildiğini açıklayan Tosun, aynı durumun işyerleri içinde geçerli olduğunu, daha önceden işyerlerinde tonu 8,41 TL olan su tüketim bedelinin de 4.62’ye düşürüldüğünü söyledi. Su fiyatları konusunda yapılan eleştirilere katılmadığını dile getiren Tosun, Bandırma’daki su fiyatlarının 2014 yılının gerisinde kaldığını, yapılan düzenlemeyle il genelinde sabit fiyat uygulamasına geçildiğini dile getirdi.

Bandırma’nın hakkını koruyoruz
Göreve geldikleri 6 Nisan 2019’dan bu yana Bandırma’nın haklarını korumaya yönelik çalışmalar yaptıklarının altını çizen Tosun “Belediye Meclisi’nden 12 milyon TL tutarında kredi kullanma yetkisi almamıza rağmen kredi faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı bu krediyi kullanmayarak vatandaşımızın üzerine ek bir yük bindirmedik. Belediye bünyesinde uyguladığımız tasarruf tedbirleri sonrasında hem temel belediyecilik hizmetlerini yerine getiriyor hem de yatırımlarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki 6 ay içinde 3 kreşimizi ve 1 engelli yşam alanının yapımına başlayarak bitireceğiz” dedi.

BANDIRMA GERCEK :HABER