Vali Şıldak 2 Yıldır Bitmeyen Kuş Müzesi İle İlgili Bilgi Aldı

KUŞ MÜZESİ 2 YIL OLDU HALA BİTMEDİ/ VALİ ŞILDAK MÜZE İLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

“Ziyaretçilerimize daha kaliteli ve güvenli bir hizmet verebilmek amacıyla yenileme ve güçlendirme çalışmaları devam eden idare ve ziyaretçi merkezimiz en kısa zamanda hizmete açılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz”

Müze girişindeki tabelada öyle yazıyor. Ve bitim tarihi olarak 20 Haziran 2022 tarihi olarak belirtilmişti.

20 Haziran 2022 tarihinde bitmesi gereken Kuşcenneti Milli Park Müzesi hala bitmeyince Manyas’dan Kuşcenneti’ne gelen Vali Hasan Şıldak yetkililerle görüşerek son durum ile ilgili bilgi aldı ve yapımın hızlandırılmasını istedi.

Her yıl 266 türden 3 milyon göçmen kuşa ev sahipliği yapan Avrupa Konseyi A Sınıfı diploma sahibi Bandırma (Manyas) Kuş Cenneti Milli Parkı’ında idare ve ziyaretçi merkezi yenileniyor. Ancak 2 yıl önce başlanan ve bu yıl haziran ayı içinde bitmesi gereken müze inşaatı belirlenen sürede bitecek ve bu yıl yapılan 31. Kuşcenneti Festivali’ne yetişecekti.

Müzenin ziyarete kapalı olduğundan habersiz olan ve yarı yoldan dönen ziyaretçiler, ‘hiç olmazsa bir an önce bitsin ki şimdi tam da ziyaret zamanı gelen ziyaretçiler yarı yoldan geri dönmesin’ diyerek müzeyle ilgili ” MÜZE KAPALI” ikaz levhasının Kuşcenneti mahallesine ana yoldan giriş noktasına konulmasını istiyor.

14-06-2022/ERDEM ÖZCAN