Yücel Yılmaz ve M.Cemal Öztaylan Bandırma'da Gençlerle Buluştu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Mehmet Cemal Öztaylan Bandırma'da düzenlenen Tefo-Seko konseri öncesi  meydanı dolduran gençlere yönelik birer konuşma gerçekleştiridi. 

 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma Gençlik  Merkezi Halk Oyunları Kafkas ekibi konser öncesi gösterisi yoğun alkış alırken  AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir, kısa konuşmasında  Öztaylan’ın  çerkezleri yönelik spekülasyonun doğru olmadığını belirtti. Aydemir, konuşmasında  seslendiği gençlere “Bende bir Çerkez’im ve Çerkez olarak aranızda olmaktan gurur duyuyorum. Burada Çerkezler’e hiç kimse kötü bişey söylemedi, söyleyemezde. Büyükşehir Belediyesi’nde Yücel Başkanı’ma, Bandırma’da ise Cemal abimize destek bekliyorum.”ifadesini kullandı.

Konser öncesi sahneye eşi ile birlikte gençleri selamlayarak kürsüye gelen  Bandırma Belediye Başkan Adayı M. Cemal Öztaylan, “ Bana bu güzel manzarayı gösteren, Cumhuriyet Meydanı’nı yaparak Bandırma’ya sunmama vesile olan, Türkiye’nin ilk ilçe üniversitesi Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ni kurmuş bir milletvekili olmayı nasip eden, sizi karşılamayı, hitap etmeyi, o gençliğinizi ve güzelliğinizi görmeyi nasip eden Allah’ıma binlerce kez şükür olsun."dedi.  Öztaylan konuşmasının devamında " Ben Cumhur İttifakının Ak Partinin değil BANDIRMA PARTİSİ'nin  Bandırma Belediye Başkanı Adayıyım. Daha önce Bandırma’da ilkleri yapan adamım. 15 yılı kaybolmuş, kaybedilmiş bu meydanın tamiri bile yapılmamış, güzel Bandırma’ma ve Bandırmalılara hizmet etmek için yola çıktım. Bandırma’da doğmuş ve büyümüş, şereflerin en büyüğüne layık olmuş bir abiniz olarak hepinizden destek istiyorum. Hiç kimsenin aklıyla, fikriyle, imanıyla, inancıyla işi olmayan, istediğiniz gibi yaşamanız hareket etmeniz ve düşünmeniz için Bandırma’yla üniversiteyi birbirine barıştıracak, gençlerin önünü açacak, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni, Atatürk’ümüzün bize hizmet etmek için bıraktığı, siz gençlere hizmet etmek için yola çıkmış Bandırma sevdalısıyım. Bu memleketi bırakan, Cumhuriyet’i kuran başta Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm rahmete kavuşmuş olan Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm şehitlerini rahmetle anıyorum.” dedi.

 Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,“Bandırma zincirlerini koparmış. Artık hizmet diyor, araya kimse girmesin diyor. Bandırma için her şeyi düşünen Cemal Öztaylan ile yola devam diyor. Bandırma’ya gerçekten hizmet etmek hepimizin en büyük arzusu. Bu hizmeti getirebilecek olan Cemal Öztaylan’a Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak söz veriyorum. Bu gençlerin istediği her şeyi, biz yerine getiriyoruz ve getireceğiz. Balbucks'ı açtık daha büyüğünü yeni kültür merkezimizde açacağız.  Çalışma zamanı çalışma, okuma zamanı okuma ama eğlenme zamanı da hakkıyla eğlenecek miyiz? Biz de arkanızdayız. Büyükşehir belediyesi olarak Bandırma’mıza çok güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Hizmetin yolu, yerel yönetimlerden geçiyor. Bandırma’da bugün şunu görüyorum. Burada bu iş bitmiştir. Bandırma Cemal Öztaylan ile devam diyor. 31 Mart’ta desteğinizi bekliyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyoruz. Bandırma’da istihdam, dirençli şehir, ulaşım, gezilebilecek yerler için 5 senede 15 senelik iş yapmaya Milletvekilimizle, Cemal Öztaylan Başkanımızla ve Büyükşehir Belediyemiz ile sizlere var gücümüzle hizmet edeceğiz. Şimdiden sizlere hayırlı uğurlu olsun. Biz en çok gençlerin belediyesi, gençlerin şehriyiz.” diye konuştu.

Rap sanatçıları TEFO ve SEKO'nun gençleri coşturduğu konser performansı  sonunda ; Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Bandırma Belediye Başkan Adayı M. Cemal Öztaylan, sanatçılara  çiçek takdim etti.

27-03-2024 / HAYRETTİN İLDAM